Ile ten dysk ma RPM?


(pawelek5) #1

Witam,

Ile ten dysk ma RPM?

http://allegro.pl/wd-green-2tb-sataiii-wd20npvx-8mb-ceche-i3948058460.html

Jest jakieś IntelliPower...


(krejzol123) #2

Jak dobrze sprawdziłem to 7200 rpm  http://www.amazon.com/Western-Digital-Drives-Intellipower-WD20NPVX/dp/B00COFNBPA

znalazłem jeszcze taki wpis “Intellipower 5400-7200”


(Grabkamy) #3

7200 rpm, 8MB cache-u to troszeczkę mało.

 

IntelliPower to nic innego jak produkt marketingu. W praktyce jest to parkowanie głowic częściej niż tylko przy wyłączaniu PC. Ma to niby oszczędzić prąd/energię/cokolwiek, a w praktyce tylko zwiększa niepotrzebnie LCC. W najnowszych HDD WD jest to na tyle sensownie zrobione, że nie obniża specjalnie żywotności dysku. I tak trzeba założyć, że HDD padnie po 3 latach. Takie realia rynku.

 

Seria Green jest najwolniejszym produktem od WD.

 

Tu jest tańszy o 50 zeta niż ten z allegro: http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-green-2-tb-wd20npvx-601973/

 

EDIT:

 

IntelliSeek zarządza pracą głowicy w celu zminimalizowania hałasu i wibracji. Chodzi o zminimalizowanie prędkości przesuwu głowicy jednak tak, by nie wpłynęło to negatywnie na czas wyszukiwania. Ponieważ głowica porusza się szybko i w większości przypadków czeka na obrót dysku tak, by wyczekiwany sektor pojawił się nad głowicą, można poruszać nią w wielu przypadkach wolniej, powodując mniejszy hałas i mniejsze wibracje.

IntelliPower zmniejsza zużycie energii oraz zwiększa wydajność dysku poprzez zarządzanie balansem, prędkością głowicy, szybkością transferu danych oraz algorytmami cache-ującymi.

NoTouch Ramp Load powoduje, że głowica nigdy nie dotyka powierzchni dysku zapewniając znacząco mniejsze zużycie głowicy i dysku oraz lepszą ochronę dysku podczas transportu.

Green Power obniża temperaturę i poziom hałasu dla zwiększenia niezawodności pracy.

Advanced Format powoduje lepszą wydajność pojemności dysku dla dużych plików, ale gorszą dla małych plików, uzyskując większą integralność danych.