Ile to urządzenie pobiera kWh?

(adri991) #1

Witam. Mam takie urządzenie które jest podłączone do prądu przez 24h. Możecie mi pomóc obliczyć ile to prądu żre w ciągu jednego dnia ? Chciałbym zobaczyć jakie koszta ponoszę za prąd. Czy na tej etykiecie są wszystkie potrzebne informacje
Dokładna specyfikacja tego urządzenia jest tutaj : https://www.waks-online.pl/wp-content/uploads/ZBF-24V-5A-7Ah-SPEC-R1.pdf ?

(bachus) #2

To jest zasilacz, musisz znać pobór prądu urządzenia.

(adri991) #3

http://www.cdr.pl/p1420,zbf-24v-5a-7ah-zasilacz-buforowy-w-obudowie-nasciennej-24-v-5-a-miejsce-na-2-akumulatory-7-ah.html
A tutaj nie ma danych na ten temat ? * moc znamionowa: 156 W ? To nie jest to ?

(sadaj72) #4

Pobiera tyle ile podłączone do niego urządzenia, jednak nie więcej niż 151W.

Najprościej będzie kupić watomierz, wpiąć i zmierzyć, oszacowanie poboru energii przez ten zasilacz i podłączone do niego urządzenia może być trudne. ilość pobranej energii będzie różna w zależności od stopnia naładowania akumulatora i czasu pracy urządzeń podłączonych do tego zasilacza.

(panicagaming) #5

Musiałbyś zbadać czy urządzenie pobiera cały czas maksymalną wartość energii przy pomocy np. miernika mocy.
Zakładając, że pobiera maksymalną moc zgodnie z etykietą to pobiera:
0,151= kWh w ciągu godziny
0,151*24 = 3,624 kWh w ciągu doby
Przy średniej cenie 0,30 zł za kWh daje
1,08 zł dziennie

(bachus) #6

Gdzie tak tanio prąd? :wink:

(adri991) #7

Dzięki za odpowiedź.
To czyli w ciągu miesiąca powiedzmy ok 25 zł mam większy rachunek za prad ?
To jest urządzenie dostawcy internetu radiowego.
Abonament u niego za 7,5Mbs kosztuje 64 a do 9Mbs kosztuje 75 zł. I mam ten za 64 zł i w zamian za to że ta skrzynka u mnie jest podłaczona to zwiększył mi internet o 1mbs. Powiedzcie mi wg was tracę na tym ? ( Gdzie za to że jestem długoletnim klientem to obniżył mi abonament do 56 zł ale to było z jakies 6 lat temu a skrzynkę mam od roku)

(adri991) #8

Jeżeli dobrze patrzę u siebie na rachunek to za kWh mam 0.24450 zł netto

(bachus) #9

A jakie urządzenie?

(panicagaming) #10

Wg mnie zakłada, że to dla Ciebie bez różnicy, ale tak naprawdę leci w kulki bo tracisz te 25 zł ekstra na prąd za coś czego być u Ciebie nie powinno.

(gunter) #11

No widzę że niektórzy za prąd nie płacą. To jest tylko częściowy koszt dostarczania energii do domu, są jeszcze opłaty ujęte razem jako “usługi dystrybucji” i razem z ceną 25 groszy za kWh to daje co najmniej około 55-60 groszy za 1 kWh. Czyli to co on tam policzył jako koszta, to proponowałbym pomnożyć razy 2.

(MatX_) #12

Nie podałeś ile to urządzenie ciągnie prądu, więc nikt po tabliczce znamionowej tego nie oszacuje.
Domyślam się, że ten zasilacz zasila urządzenie na dachu, które służy jako “most” i za pomocą którego operator dostarcza internet innym klientom.
Wg mnie powinieneś otrzymywać znacznie szybszy internet lub opłatę za dzierżawę powierzchni jaką zajmuje antena nie będąca tylko urządzeniem odbiorczym.

(dark__jedi) #13

Z indukcją pod linią wysokiego napięcia, wtedy bez przesyłu :wink: