Ile to urządzenie pobiera kWh?

Witam. Mam takie urządzenie które jest podłączone do prądu przez 24h. Możecie mi pomóc obliczyć ile to prądu żre w ciągu jednego dnia ? Chciałbym zobaczyć jakie koszta ponoszę za prąd. Czy na tej etykiecie są wszystkie potrzebne informacje
Dokładna specyfikacja tego urządzenia jest tutaj : https://www.waks-online.pl/wp-content/uploads/ZBF-24V-5A-7Ah-SPEC-R1.pdf ?

To jest zasilacz, musisz znać pobór prądu urządzenia.

http://www.cdr.pl/p1420,zbf-24v-5a-7ah-zasilacz-buforowy-w-obudowie-nasciennej-24-v-5-a-miejsce-na-2-akumulatory-7-ah.html
A tutaj nie ma danych na ten temat ? * moc znamionowa: 156 W ? To nie jest to ?

Pobiera tyle ile podłączone do niego urządzenia, jednak nie więcej niż 151W.

Najprościej będzie kupić watomierz, wpiąć i zmierzyć, oszacowanie poboru energii przez ten zasilacz i podłączone do niego urządzenia może być trudne. ilość pobranej energii będzie różna w zależności od stopnia naładowania akumulatora i czasu pracy urządzeń podłączonych do tego zasilacza.

Musiałbyś zbadać czy urządzenie pobiera cały czas maksymalną wartość energii przy pomocy np. miernika mocy.
Zakładając, że pobiera maksymalną moc zgodnie z etykietą to pobiera:
0,151= kWh w ciągu godziny
0,151*24 = 3,624 kWh w ciągu doby
Przy średniej cenie 0,30 zł za kWh daje
1,08 zł dziennie

Gdzie tak tanio prąd? :wink:

Dzięki za odpowiedź.
To czyli w ciągu miesiąca powiedzmy ok 25 zł mam większy rachunek za prad ?
To jest urządzenie dostawcy internetu radiowego.
Abonament u niego za 7,5Mbs kosztuje 64 a do 9Mbs kosztuje 75 zł. I mam ten za 64 zł i w zamian za to że ta skrzynka u mnie jest podłaczona to zwiększył mi internet o 1mbs. Powiedzcie mi wg was tracę na tym ? ( Gdzie za to że jestem długoletnim klientem to obniżył mi abonament do 56 zł ale to było z jakies 6 lat temu a skrzynkę mam od roku)

Jeżeli dobrze patrzę u siebie na rachunek to za kWh mam 0.24450 zł netto

A jakie urządzenie?

Wg mnie zakłada, że to dla Ciebie bez różnicy, ale tak naprawdę leci w kulki bo tracisz te 25 zł ekstra na prąd za coś czego być u Ciebie nie powinno.

No widzę że niektórzy za prąd nie płacą. To jest tylko częściowy koszt dostarczania energii do domu, są jeszcze opłaty ujęte razem jako “usługi dystrybucji” i razem z ceną 25 groszy za kWh to daje co najmniej około 55-60 groszy za 1 kWh. Czyli to co on tam policzył jako koszta, to proponowałbym pomnożyć razy 2.

Nie podałeś ile to urządzenie ciągnie prądu, więc nikt po tabliczce znamionowej tego nie oszacuje.
Domyślam się, że ten zasilacz zasila urządzenie na dachu, które służy jako “most” i za pomocą którego operator dostarcza internet innym klientom.
Wg mnie powinieneś otrzymywać znacznie szybszy internet lub opłatę za dzierżawę powierzchni jaką zajmuje antena nie będąca tylko urządzeniem odbiorczym.

Z indukcją pod linią wysokiego napięcia, wtedy bez przesyłu :wink: