Ile trwa założenie konta?


(Piotrekp2006) #1

Przychodzę do banku wypełniam jakiś tam formularz no i po ilu mniej więcej dniach mogę korzystać z konta. No i przede wszystkim kiedy dostaje kartę do bankomatu? Morze to być przykładowo PKO SA. Jeśli ktoś wie to bardzo bym prosił o udzielenie informacji.

Z góry dzięki


(Zbych ) #2

Założenie konta jakieś 15 minut i odrazu możesz korzystać z konta ,tzn. jeżeli coś wpłacisz lub odrazu napłyną środki na konto zaraz po założeniu możesz już wybierać kase w bankach w sposób tzw. dyspozycja ustana , czyli podajesz stan konta i wypłacasz , karte do bankomatu przyślą pocztą do jakiegoś miesiąca , po trzech miesiącach od systematycznego wpływania środków na konto zostanie przydzielony "kredyt" do jakiego stanu możesz korzystać poza stan faktyczny konta.w niektórych bankach np.pko bp systematyczne wpływy na konto są warunkiem przydzielenia limitu kredytowego.


(Krzysztof128) #3

a niema innych banków w cicti karte otrzymujesz na miejscu i od reki czas zalorzenia konta ok 15 min


(MaRa) #4

Od ręki to nie ma karty.

Wydawaniem kart zajmuje się centrala banku czy jakiaś zewnętrzna organizacja, na pewno nie oddział w którym zakłada się konto. Były próby z "elektronicznymi portmonetkami", tzn. ładuje się kartę określoną kwotą i można z niej wydawać (tak jak karta SIM w telefonie bez abonamentu), w przypadku zgubienia pieniądze też przepadają. Nie trzeba mieć konta, bo pieniądze znajdują się w chipie karty w postaci elektronicznej.

Ale chyba do Polski nie dotarł jeszcze ten wynalazek.


(Sidhmor) #5

Dotarł, dotarł:slight_smile: aczkolwiek jeszcze nie na taką skalę, na razie można zapłacić taką kartą za przejazd autobusem i takie tam (Rybnik). Co do konta, jeżeli to pierwsze, polecam mBank.