Ile trzyma bateria Samsung Ativ S

Byłbym szczęśliwym posiadaczem smartfona samsung ativ s gdyby nie bateria.

Po wyjęciu z pudełka bateria była naładowana do 57%.

Przez kilka ładowań telefon zużywał dziennie 3-4 % (po prostu leżał).

Jednak po ok 8 ładowaniach z baterii schodzi po 30% dziennie przy samym leżeniu i nic nierobieniu (wszystkie wi fi i podobne wyłączone).

Czy to normalne? to mój pierwszy smartfon i nie mam porównania. Ile u was trzyma bateria (mam 2300 mhA)

Moja poprzednia komórka też samsung za 79 zł potrafiła trzymać bez ładowania nawet 3 tygodnie.

Witamy w świecie smartphone’ów. U mnie największy wpływ na żywotność baterii miało wyłączenie 3G - włączam je kiedy potrzebuję, tak samo jak Wi-Fi. Z ok. 1,5 dnia zrobiły się jakieś 4 między ładowaniami.

Dziękuję za odpowiedź.

Myślałem, że bateria może nie taka, telefon na gwarancji, a tu okazuje się, że to normalne.

Ludzie dajcie sobie spokój, gdybym wiedział, że te smartfony to takie badziewie to bym sobie dał spokój.

Jeśli wyłączysz 3G (przechodząc na 2G - lub wyłączysz transmisję danych w ogóle) oraz m.in. lokalizację GPS (którą system co jakiś czas sobie sam odnawia), niepotrzebne zadania w zadaniach w tle to długość pracy na baterii wzrośnie… ale 3 tygodni to się nie ma co spodziewać.