Ile u was trwa uruchamianie windows 7?

Podawajcie czas, od momentu załączenia komputera/laptopa do momentu ukazania się okna logowania, oraz wersję x86, lub x64

Ja: laptop x64 - 50sec

u mnie win 7 ultimate x64 uruchamia sie 17 sec

Laptop Asus A9RP-1min. :x.Windows 7 Ultimate x32.

U mnie całą wieczność.

U mnie coś około 30-40 sekund łącznie z załadowaniem pulpitu…

…może chodziło o wybudzenie z hibernacji lub wyjście ze stanu wstrzymania :stuck_out_tongue:

Na początku jak zainstalowałem na HP DV6907 ea to ok. 30 sekund, a teraz parę miesięcy od wgrania ok. 50 sekund, a spowodowane tym to jest wydaję mi się, że na systemie wiele aplikacji wgranych itd i to spowolniło go lekko :). Czasy są podane łącznie z wpisaniem hasła na profil i załadowaniem pulpitu. I w sumię aż takiego fest przyspieszenia w porównaniu do Visty nie zauważyłem, jeżeli chodzi o ładowanie na początku. Jedyna różnica między 7, a Vistą na początku to taka, że po załadowaniu puplitu odrazu mogę już coś robić. Na Viście zaś trzeba chwilę jeszcze odczekać było.

Na SAMSUNGu R522 (Intel Core 2 Duo 2.1GHz T6500)

50 sek. (wliczając to wybór użytkownika i wpisanie hasła)

Do pełnego załadowania się pulpitu.

Elo

Włączanie - około 30 sekund

Pobudka z uśpienia - 4 sekundy

chyba to było pierwsze uruchomienie po instalacji bez wgranego żadnego oprogramowania !

Ok 15s.

64bit Raid-0 na 2 dyskach.

Od chwili wciśnięcia POWER do ukazania się pulpitu z 30s.

U mnie upływa 40-50sek (jak się odpala bez problemów ;d)

24sekundy do pojawienia się pulpitu po dwóch miesiącach użytkowania prawie ciągle, jedynie z regularnym czyszczeniem ccleaner’em

konf:

T7250; 2GB RAM

Ultimate 64bit uruchamia się ok 45-50 s (mierzyłem czas od momentu naciśnięcia przycisku power na przednim panelu obudowy komputera, sam system z ekranem zapraszamy uruchamia się max 25s), trochę długo jest “zapraszamy” ok 5-nawet do 10s. uruchamiam na starcie tylko antyvira, stery i relateka. Muszę powiedzieć że Viście o wiele krócej zajmowało uruchomienie, nawet o połowę, lecz to mi nie przeszkadza, ponieważ system jest dla mnie lepszy od Visty i to się liczy.