Ile urządzeń można podłączyć typu Transmiter TP LINK PA 511

Witam,

 

Koledzy powiedzcie mi czy mając jeden kompletny zestaw POWER LINE jak w temacie można do niego dołożyć np 1,2,3,4 kolejne takie urządzenia ?

 

Tzn chodzi mi o to, że z jednego transmitera wchodzę na switcha a drugi transmiter jest np w innym pokoju i z niego biorę neta np to PC i teraz czy mogę tylko np dokupić jedna sztukę takiego power line i jak włożę do innego gniazdka to od razu też będę mieć neta czy nie ? Czy jest konieczność tylko i wyłączenie parowania dwóch urządzeń które działają między sobą ?

Po prostu nie chciałbym kupować znów dwóch urządzeń i zajmować kolejny port w switchu ażeby w innym pokoju był internet po sieci power line.

 

Ps. Abstrahuje od połączenia WIFI, które nie jest mi potrzebne. Potrzebę mam by wykorzystać instalację elektryczną.

tren90 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.

Można kilka ale trzeba pamiętać, że w praktyce najlepiej aby działały w jednej fazie i muszą być podlączone bezposrednio do kontaktów(nie do listwy typu acar).

Pamiętaj że transmitery sieciowe (PowerLine) działają TYLKO w tym samym obwodzie elektrycznym (Faza) u mnie elektryk musiał zmieniać fazy bo miałem inne w każdym pokoju, zapłaciłem za to 100 zł… Co do ilości urządzeń to się nie wypowiadam bo mam tylko parkę D-Link DHP-501AV :smiley:

 

Pozdrawiam.

Chciałbym zdementować takie informacje - ponieważ nie musi być jedna i ta sama faza by power line poprawnie pracował. Piszę o swoim przypadku i o urządzeniach, które mam w domu PA511KIT.

Jestem elektrykiem i sprawdzałem wszystkie 3 fazy w całym mieszkaniu. Mam też miernik (kombajn) MPI520, którym na co dzień wykonuje pomiary. Miernikiem obleciałem cały dom sprawdzałem fazy, które występują w jakich pomieszczeniach. Następnie wkładałem jeden adapter do każdego możliwego gniazdka w domu i net chodził w 100% wszędzie. Różnicę w fazach wykryłem taką, że np jeśli adapter nr 1 jest w fazie L2 i adapter drugi jest też w fazie L2 to wtedy uzyskuje się większą prędkość przesyłu - oczywiście w zależności też od długości instalacji elektrycznej, ale pomimo wszystko na tych samych fazach jest o połowę większa prędkość przesyłu niż np w konfiguracji : adapter nr 1 - faza L1 adapter nr 2 - faza L2