Ile ustawić pamięci wirtualnej dla 4gb?

Witam :slight_smile:

Ile powinno się ustawić pamięci wirtualnej dla 4GB?Mam windows vista ultimate 64.Dysk 120GB,podzielony na 4 partycje.Proszę o pomoc.

Wyłączyć całkowicie plik wymiany

Popieram. Przy tej ilości ramu system nie powinien korzystać z pliku wymiany, choć nie wiem czy nie będzie się “pluł” bo nie używałem nigdy Visty u siebie:-D

Niven, Wiadomość poszła na priv.

Mam wyłączony plik wymiany odkąd zamontowałem 1 GB RAM w swoim kompie z Windows XP,czyli od paru lat i żaden system nie ma z tym problemu

Mogę się zacząć śmiać z waszych wypowiedzi ? Dla 4 GB ramu to 4/5GB na plik wymiany ja mam 5GB ramek i plik mam ustawiony na 6GB. Po za tym nawet swap 1 GB będzie lepszym wyjściem niż całkowicie wyłączony. Dla niedowiarków wystarczy odpalić np: Gothic 3 to 3GB z ramu + Vista z kilkoma programami to 1,5GB i po tym zaczynają się schody bo zaczyna brakować ramek u osób z wyłączonym swapem będzie blue screen lub inne hece a u ludzi z włączonym swapem będzie wszystko dobrze chodzić.

Nie chcę nikogo pouczać, ale w żadnym wypadku nie powinno się całkowicie wyłączać pliku wymiany, nie podam konkretnego przykładu, ale doświadczenie.

Przy takiej ilości RAM proponuję ustawić plik wymiany na… KLIK

ja mam ustawione na stałe 600 mb i żaden program nie odmówił jeszcze posłuszeństwa…swapu nie należy wyłączać gdyż windowsowe programy są przystosowane do używania tego typu pamięci…

prosty przykład uruchomiłem vmware, uruchomiłem xp i vistę pamięć zmniejszyła się do 200-300 mega, wystarczyło odpalić program który by zabrał tą wolną pamięć i system się zamroził…zwiecha…przy przydzielonej pamięci wirtualnej problemu oczywiście nie było…

są też programy które mimo tego że mamy w systemie duuużo pamięci i tak korzystają ze swapu…

Ja mam ustawiono 650 MB SWAP a wykorzystuje około 300MB przy 2GB RAM-u

http://www.wrzuta.pl/pliki/xoNOgX7xnc/swap tu znajdziecie skrypt który sprawdza lokalizację, rozmiar początkowy i końcowy, aktualne i maksymalne wykorzystanie SWAP-u.

EDIT

Należy zmienić rozszerzenie na .vbs nie wiem dlaczego ale mi wskakuje .vbs.txt jak ściągam.