Ile wart jest ten 4-letni komputer?

(Hotfils3) #1

Jak w opisie, komputer ma 4 lata i pragnę go sprzedać. Ile on jest wart? Pamięć RAM: 4x1Gb Kingston HyperX 800MHz DDR2 CL4 Low-Latency, Procesor: AMD Phenom II 3x 2,66GHz, Karta graficzna: ATI Radeon 4850 1Gb HD Series, Płyta główna: ASUS M3N-HD/HDMI, Obudowa ModeCom nie wiem jaka z wyświetlaczem i 2 wentylatorami, Napęd: Super Writemaster Speed Plus. BEZ DYSKÓW TWARDYCH! Cen typu 50zł nie biorę pod uwagę, ja nie chce go sprzedać tutaj, tylko chcę poznać jego cenę.

(Xparanienormalnyx) #2

A jaki zasilacz na pokładzie? Jeśli markowy, to może z 250zł ktoś by ci za niego dał. Tak czy owak więcej dostaniesz (i szybciej go sprzedasz) na części. A za ile? Wystarczy w allegro wstukać model danego podzespołu, to naprawdę nie jest takie trudne.

(vanderneels) #3

http://allegro.pl/search_form.php

Wpisz nazwę każdego podzespołu i zaznacz "Szukaj w zakończonych"

Najlepiej sprzedać na części. Cały zestaw jest mniej wart.

(Hotfils3) #4

Nie wiem jaki byłby markowym, ale zasilacz jest: Modecom Premium 500. Total output 500W.

250zł ?! myślałem że trochę więcej :shock:

Jakbym jedną kość ramu opchnął może nawet za 80zł a mam 4 to za sam ram wyszło by mi już320 :shock:

(Xparanienormalnyx) #5

Czyli szmelc nie wart złotówki.

(Hotfils3) #6

Dałem za niego 3000 i zwróci się tylko 200 zł?! Omg. Muszę częściej zmieniać komputer -.-

Dodam że jak go kupowałem to sprzedawca z komputronika mówił: "Wow! Niezła maszyna! będą na niej wszystkie gry śmigały na full opcjach!" I tak było... Aż do tego czasu kiedy kupiłem BF3 :slight_smile: W końcu to już 4 lata :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #7

Cześć

Sprzęt komputerowy szybko się starzeje, co "chwilę" wchodzą na rynek nowe podzespoły więc nie ma się co dziwić że ceny starych tak bardzo spadają.

(Xparanienormalnyx) #8

Tak, na komputerach traci się o wiele więcej niż na samochodach - postęp w tej dziedzinie stale błyskawicznie wzrasta, wymagania multimediów też, stąd taki spadek cen, a samochód to samochód, póki jeździ nie trzeba nowego. Anyway tak jak napisałem wyżej, sprzedaj na części na allegro, będzie większa kwota. W całości nikt już wiele nie da za tak słaby sprzęt, za 600zł można mieć podstawę kompa na nowych, wydajniejszych podzespołach.

(Hotfils3) #9

Napewno tak zrobię. To by wyjaśniało dlaczego na allegro za 1560zł jest komputer 7 redzeniowu 3,66 overclockingowany z gtx260 i tak dalej:) Dzięki!

(Hitm3n) #10

Pewnie gotowiec z zasilaczem widmo...

Lepiej go rozłóż, więcej grosza dostaniesz :stuck_out_tongue:

(Ctr) #11

250zł? bez przesady. Wystaw na allegro za 5 stów i napisz, że nowe gry działają na wysokich detalach. Ktoś bankowo kupi :stuck_out_tongue:

(Xparanienormalnyx) #12

5 stów za taki złom bez gwarancji w dodatku bez dysku? Powodzenia :lol:

(sadaj72) #13

Na pewno ten sprzęt jest wart więcej niż 250zł, za 250 to sobie co najwyżej można kupić poleasingowego c2d z grafą intela, albo jego serwerowy "odpowiednik" z dwoma xeonami.

Po pierwsze: nie ma 7 rdzeniowych cpu x86-64, po drugie: GTX260 jest wart grosze.

(Hotfils3) #14

To się nie popisałem :stuck_out_tongue: Wcale nie gotowiec bo był na zamówienie w komputroniku. Czy mój komputer jest aż taki zły że trzeba go nazywać złom z zasilaczem widmo :frowning: PRZYKRO MI JEST ! :cry: JA TEGO UŻYWAM... do grania np. w bf3 czy tf2 ! :cry:

(sadaj72) #15

Zależy co masz na myśli mówiąc zły, na pewno można na nim pograć w praktycznie każdą grę płynnie (po obniżeniu detali i/lub rozdzielczości).

Ale brak gwarancji, dysków, czy niezbyt mocny zasilacz poważnie zmniejszą jego wartość.

(lith) #16

Dokładnie, jak sprzedajesz jako całość to konkurujesz z nowymi konstrukcjami prosto ze sklepów. I myślę, że nie sprzedasz używanego komputera za więcej niż 50% ceny nowego o takich samych parametrach (ja bym tyle nie dał, ale pewnie już byłaby szansa kogoś znaleźć). I to pod warunkiem, że właśnie był dobrze złożony, czyli poszczególne podzespoły dobrych firm, z zasilaczem na czele. Nie ma co patrzeć na to za ile się te podzespoły kilka lat wcześniej kupiło, bo to jeżeli idzie o komputery to przepaść.