Ile wart jest ten 4-letni komputer?

Jak w opisie, komputer ma 4 lata i pragnę go sprzedać. Ile on jest wart? Pamięć RAM: 4x1Gb Kingston HyperX 800MHz DDR2 CL4 Low-Latency, Procesor: AMD Phenom II 3x 2,66GHz, Karta graficzna: ATI Radeon 4850 1Gb HD Series, Płyta główna: ASUS M3N-HD/HDMI, Obudowa ModeCom nie wiem jaka z wyświetlaczem i 2 wentylatorami, Napęd: Super Writemaster Speed Plus. BEZ DYSKÓW TWARDYCH! Cen typu 50zł nie biorę pod uwagę, ja nie chce go sprzedać tutaj, tylko chcę poznać jego cenę.

A jaki zasilacz na pokładzie? Jeśli markowy, to może z 250zł ktoś by ci za niego dał. Tak czy owak więcej dostaniesz (i szybciej go sprzedasz) na części. A za ile? Wystarczy w allegro wstukać model danego podzespołu, to naprawdę nie jest takie trudne.

http://allegro.pl/search_form.php

Wpisz nazwę każdego podzespołu i zaznacz “Szukaj w zakończonych”

Najlepiej sprzedać na części. Cały zestaw jest mniej wart.

Nie wiem jaki byłby markowym, ale zasilacz jest: Modecom Premium 500. Total output 500W.

250zł ?! myślałem że trochę więcej :shock:

Jakbym jedną kość ramu opchnął może nawet za 80zł a mam 4 to za sam ram wyszło by mi już320 :shock:

Czyli szmelc nie wart złotówki.

Dałem za niego 3000 i zwróci się tylko 200 zł?! Omg. Muszę częściej zmieniać komputer -.-

Dodam że jak go kupowałem to sprzedawca z komputronika mówił: “Wow! Niezła maszyna! będą na niej wszystkie gry śmigały na full opcjach!” I tak było… Aż do tego czasu kiedy kupiłem BF3 :slight_smile: W końcu to już 4 lata :stuck_out_tongue:

Cześć

Sprzęt komputerowy szybko się starzeje, co “chwilę” wchodzą na rynek nowe podzespoły więc nie ma się co dziwić że ceny starych tak bardzo spadają.

Tak, na komputerach traci się o wiele więcej niż na samochodach - postęp w tej dziedzinie stale błyskawicznie wzrasta, wymagania multimediów też, stąd taki spadek cen, a samochód to samochód, póki jeździ nie trzeba nowego. Anyway tak jak napisałem wyżej, sprzedaj na części na allegro, będzie większa kwota. W całości nikt już wiele nie da za tak słaby sprzęt, za 600zł można mieć podstawę kompa na nowych, wydajniejszych podzespołach.

Napewno tak zrobię. To by wyjaśniało dlaczego na allegro za 1560zł jest komputer 7 redzeniowu 3,66 overclockingowany z gtx260 i tak dalej:) Dzięki!

Pewnie gotowiec z zasilaczem widmo…

Lepiej go rozłóż, więcej grosza dostaniesz :stuck_out_tongue:

250zł? bez przesady. Wystaw na allegro za 5 stów i napisz, że nowe gry działają na wysokich detalach. Ktoś bankowo kupi :stuck_out_tongue:

5 stów za taki złom bez gwarancji w dodatku bez dysku? Powodzenia :lol:

Na pewno ten sprzęt jest wart więcej niż 250zł, za 250 to sobie co najwyżej można kupić poleasingowego c2d z grafą intela, albo jego serwerowy “odpowiednik” z dwoma xeonami.

Po pierwsze: nie ma 7 rdzeniowych cpu x86-64, po drugie: GTX260 jest wart grosze.

To się nie popisałem :stuck_out_tongue: Wcale nie gotowiec bo był na zamówienie w komputroniku. Czy mój komputer jest aż taki zły że trzeba go nazywać złom z zasilaczem widmo :frowning: PRZYKRO MI JEST ! :cry: JA TEGO UŻYWAM… do grania np. w bf3 czy tf2 ! :cry:

Zależy co masz na myśli mówiąc zły, na pewno można na nim pograć w praktycznie każdą grę płynnie (po obniżeniu detali i/lub rozdzielczości).

Ale brak gwarancji, dysków, czy niezbyt mocny zasilacz poważnie zmniejszą jego wartość.

Dokładnie, jak sprzedajesz jako całość to konkurujesz z nowymi konstrukcjami prosto ze sklepów. I myślę, że nie sprzedasz używanego komputera za więcej niż 50% ceny nowego o takich samych parametrach (ja bym tyle nie dał, ale pewnie już byłaby szansa kogoś znaleźć). I to pod warunkiem, że właśnie był dobrze złożony, czyli poszczególne podzespoły dobrych firm, z zasilaczem na czele. Nie ma co patrzeć na to za ile się te podzespoły kilka lat wcześniej kupiło, bo to jeżeli idzie o komputery to przepaść.