Ile wart może być dysk 500GB 2,5"?

Chodzi mi o cenę tego dysku:

http://allegro.pl/show_item.php?item=886834642

chciałbym zauważyć, że jest jest to dysk laptopowy - 2,5" z buforem 16mb i prędkością talerza 7200 obrotów na minutę! a nie tak, jak większość 5400 obr/min.

Ile może być wart?

dla niektórych jest to wada, większy pobór prądu i głośniejszy…

No niby fakt, ale z drugiej strony to raczej wszech pojęty ‘postęp’ ;].Przecież najpierw były wolne 5400, a dopiero po jakimś czasie weszły 7200. Jaka jest różnica przy pracy na takim dysku - nie na USB, jako nośnik danych, a jako zwykły dysk systemowy? Są jakieś zauważalne różnice przy kopiowaniu danych?

Transfer jest minimalnie szybszy.

Czas dostępu o wiele lepszy.

Przy kopiowaniu/odczycie/zapisie małych plików bedzie różnica :wink:

No ok, a cena ;]?

Cena: min. 350 - 400 max PLN - za nowy oczywiście. Tego, do którego podałeś link - nie kupuj, bo to jakaś ściema. Spójrz na historię konta osoby, która wystawiła ten dysk… i wszystko będziesz wiedział.

No dobra… przejrzałem historię konta, ii?? Konto od 2003 roku, same pozytywne komentarze :shock: , więc o co Ci chodzi?

Do tego jest możliwość odbioru osobistego, z której przy ewentualnej wygranej zamierzałbym skorzystać i przetestować dysk.

To źle patrzysz!! Facet kupił ten dysk 26 listopada 2009 już jako używany - to po pierwsze. Po drugie cała licytacja wygląda mi na ustawioną; zatrzymała się prawie w okolicach kwoty zakupu tzn. 250 PLN, bo za tyle ten dysk kupił /to taki charakterystyczny element tzw. “ustawki”/.

Ale wybór oczywiście należy do Ciebie.

Faktycznie! A gdzie mogę to zgłosić dla allegro?

Niby co zgłosić ? Gość regulaminu nie łamie. Ale możesz napisać ze podejrzewasz gościa o nieuczciwe podbijanie ceny, oni mogą sprawdzić adresy IP.

Zresztą tamtemu wystawił pozytywa, może mu nie odpowiada coś i nie chce stracić kasy więc sprzedaje.

Napisz do niego ze go niedawno kupił i czemu odsprzedaje. :stuck_out_tongue:

Napisałem już do tego sprzedawcy, a do allergro za moment zgłoszę.

Najlepsze jest to cytuję; Dysk przepracował tylko 27 godzin, więc jest praktycznie jak nowy. :^o

Ciekawe skąd to wie, jak kupił już go jako używany. Na twoim miejscu dałbym się spokój z tą aukcją. [-X

Ok, ale jeżeli sprawdził to w HD Tune? Jest tam przecież tzw. Power On Time, gdzie jest napisane, jak długo dysk pracował…

Nawiąż kontakt z poprzednim właścicielem i jemu zadaj kardynalne pytania dotyczące stanu zużycia tego dysku. Pisanie do Allegro nic nie da, bo z ich punktu widzenia wszystko jest Ok.

A tak na marginesie: tego typu urządzenia kupuje się tylko jako fabrycznie nowe… no chyba, że masz zamiar odsprzedać ów dysk lub komputer z tym dyskiem. Wtedy rolę zaczynają grać elementy czystej, biznesowej kalkulacji; jednak to już inna bajka…

Już napisałem do poprzedniego właściciela tego dysku z prośbą o informację, ile mniej więcej czasu na nim pracował.

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz: czy gdybym ewentualnie wygrał tą aukcję, bo nikt by nie podbił ceny, pojechałbym po ten dysk do sprzedawcy i przez HD Tune udowodnił, że nie ma tych przepracowanych 27 godzin, a więcej, to czy to byłaby podstawa do unieważnienia aukcji?

Zawsze możesz się wycofać z aukcji w trakcie jej trwania. Jak ? Poczytaj na Allegro. Tam wszystko jest.

No cóż. Sprzedawca odpisał, że ‘przebieg’ dysku sprawdzał programowo, więc zapewne ma te 27 godzin przebiegu.

A czemu sprzedaje… pewnie, jak sporo osób - kupuje się na handelek jakieś okazje z allegro, a następnie opyla za trochę większe pieniądze :slight_smile: .

Dodane 16.01.2010 (So) 16:22

Naturalnie dla świętego spokoju i z powodów osobistych wycofałem się.

Sprzedawca napisał, że niebawem anuluje moją ofertę, jak wróci do domu.

No i bardzo dobrze. Miłego weekendu życzę…zatem !

I wzajemnie ;].