Ile Wat ciągnie mój komputer?

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć ile W ciągnie mój komp zasilacz 450W mystang KY opis kompa w podpisie, niedługo kupię OCZ Fatal1ty 400W ile będzie wtedy W brał ?

Zmieniłem tytuł tematu. Następnym razem prosze tytułować temat konkretnie.

Tyle samo czyli tyle ile twój komputer potrzebuje.

Myślę że około 250-350Watt (zależy od obciążenia , gry , itp.) razem z monitorem LCD bo jak zwykły to z 50Watt więcej , czyli weźmy srednią 300Watt na godzine co w ciągu 10 godzin pracy daje 3kWh , to tyle co 3 żarówki 100Watt świecące 10 godzin lub tyle ile piekarnik elektryczny zużyje w ciągu 1 godziny , żelazko w 1,5 godziny , czajnik elektryczny 1,5 godziny , LCD 42 calowy około 6 godzin.

czyli jak mam zasilacz 450W firmy noname czyli mustang to ciagnie tyle ile potrzebuje? a nie 450W ?? ten ocz ma funkcję oszczędzania energii czyli jeszcze mniej będzie brał niż ten 450??

Dodane 08.12.2009 (Wt) 16:07

jakiego windowsa polecacie na mój komp ? XP ?

Twój komputer potrzebuje przykładowo te 300W, jak masz zasilacz 400W to ciągnie te 300W (+ kilka watów jakie bierze zasilacz), a jak masz zasilacz 1000W (+ zasilacz) to i tak ciągnie 300W.

Moc zasilacza oznacza ile wytrzymie poboru mocy przez komputer. Markowe zasilacze mają większą sprawność energetyczną więc ciągną trochę mniej W.

Co do systemu to polecam Win 7 64bit.

Oznaczenie w watach to maksymalna moc zasilacza, średnio pobiera mniej więcej tyle, ile potrzebują podzespoły procesora. A te mają zmienny pobór prądu, np. ten procesor przy pełnym obciążeniu pobiera 125W, przy minimalnym dużo mniej(40?), to samo dotyczy karty graficznej, dysku twardego itd.

Typowy komputer pobiera około 80-120W gdy jest włączony (plus monitor), przy dużym obciążeniu dużo więcej, ale głównie zależy od grafiki, te najwięcej ciągną.

Po wymianie zasilacza może się zmienić pobór mocy, bo różne modele mają różną sprawność (część energii ucieka w postaci ciepła). Ale nie są to duże różnice.

Brak wiedzy z podstaw elektryczności - co to napięcie, natężenie i moc [-X

Dla porównania mój komp z podpisu przy odpalonym 3dMark Vantage pobierał 285 Wat. monitor LCD 21,5". więc twój więcej raczej nie pobierze.

  • podpięty router. A jako ciekawostkę: wyłączony komputer ale podpięty do sieci +włączony router pobierał 20 Wat.

Mierzone watomierzem Velleman

jest jakiś program który pokazuje ile W ciągnie aktualnie komp?

Tak, jest to bios :slight_smile: W nim sprawdzasz napięcia i pobór prądu, a moc, którą pobiera komputer, łątwo samemu policzyć, o ile masz w/w dane :slight_smile:

co mi da zmiana zasilacza na OCZ fatal1ty ? z mustanga

Będziesz spokojnie spał. Jak nie zmienisz to któregoś dnia z twego zasilacza może unieść się dym, a razem z nim inne podzespoły mogą powiedzieć żegnaj. Zmiana da również mniejsze rachunki za prąd bo ocz ma większą sprawność niż mustang.

Taki zakres poboru mocy to ma nieco podkręcone i7 w połączeniu z 5870… No i nie widzę sensu wspominania o monitorze gdy pytanie odnosi się do obciążania zasilacza komputera…

W biosie masz tylko przybliżony poziom napięć, a to nie jest dosyć aby policzyć moc dostarczaną przez zasilacz… Bardzo szczególne płyty główny posiadały układy mierzące na bieżąco własne zużycie energii… np. msi green genie.

Najlepiej kupić watomierz i po kłopocie :

http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=watomierz