Ile Wat pobiera mój komputer

Witam

Chciałbym dowiedzieć się ile Wat pobiera mój komputer.

Mój PC:

Procesor AMD Athlon II X3 460 Processor, 3400 MHz

Płyta Główna MSI760gm-p21 (fx)

Pamięć RAM Kingston HyperX 1x4GB 1333MHz

Napęd DVD HL-DT-ST DVDRAM GH15F ATA Device

Dysk Twardy -WDC WD1600AAJS-00L7A0 (ma on 9.25W)

Karta Graficzna Geforce GT220

Mój aktualny zasilacz:ABC DATA 350W (przypuszczam że nie jest najlepszej firmy)

Zamierzam dokupić dysk twardy

WD Caviar Blue 1TB

http://wd.strefamarek.allegro.pl/wd-blu … a-600.html

I teraz mam pytanie

Czy aktualny zasilacz “uciągnie” to wszystko.Jeżeli nie to jaki zasilacz kupić?

zasilacz da radę bez problemu tylko nie wiadomo jak długo - patrz czarna lista. jeśli często grasz a komp się mocno grzeje, w budzie brakuje wentylatorów to zapewne zasilacz jest już do wymiany. natomiast jeśli używasz tego kompa bardziej do prac biurowych to jeszcze trochę pociągnie.

w miarę dokładnie możesz to policzyć sumując moc, która jest podana na opakowaniach podzespołów, w specyfikacjach w internecie…

Zawsze na wyrost się kupuje zasilacze… Moim zdaniem balansujesz na krawędzi :stuck_out_tongue: 450, 500W to prawie te same ceny… Jeśli o zasilacz chodzi to bierz tylko dobrego producenta. Sam mam Chieftec i jest ok.

Zamiast dysku kup drugą kość pamięci. Teraz działa na 666,5 MHz :stuck_out_tongue: Pod warunkiem, że zasilacz podaje napięcie idealnie :slight_smile: Podejrzewam, że nawet nie tyle

Akurat ten zasilacz służy mi około 5 lat i nie było z nim żadnych problemów,nie ma go również na czarnej liście.Jeżeli chodzi o temperaturę to nie przegrzewa się,zasilacz ma wentylator,przyłożyłem dłoń pod ten wentylator to powietrze wypada dosyć chłodne.

jacekk90 , Działa na 666.5 bo to jest częstotliwość rzeczywista a 1333MHz to prędkość efektywna.

no tak, ale wszystkie nowoczesne komputery mają obsługę dual channel. napisane jest na kościach 1333 bo to wartość pomnożona przez 2

czyli powoli trzeba liczyć jego dni

JEST - jako pierwszy