Ile właściwie mam gb ramu?

(Kirin42) #1

Bo jak patrzę w menadżer zadań to pamięć fizyczna jest napisane razem: 8070, buforowana: 3020, dostępna: 3215, a wolna 247 a 4,75GB zajęte obecnie. Czyli zostało mi tylko 247mb? a jak przekroczę to to co wtedy? Czemu skoro mam 8 to tylko 5 jest dostępne do użycia? a co się stało z 3 pozostałymi gb?

w ogóle z boku  jest napisane system, zadeklarowane 3/15 (gb) czyli jakby 15gb?? ile w końcu mam do zużycia a jeśli te 5gb to co będzie jak je wykorzystam?

(krejzol123) #2

Wychodzi na to że masz 8 gb z czego wolnej 3.2 gb bo u mnie razem jest 8190 ( mam wsadzone 8 gb _) a dostępna 5849

(Kirin42) #3

64 bit, wolne pisze 247mb ale to się liczy dostępna te 3215 jako wolne? bo mówisz że dostępne jest 5849, a pisze 3215 u mnie

(krejzol123) #4

U mnie wolne jest napisane 0 więc ta wartość odpada na to wychodzi że “dostępna” to pamięć która Ci jeszcze została do użytku 

(Kirin42) #5

aha czyli masz napisane wolne 0, ale normalnie robisz różne rzeczy mimo że nie ma wolnej więc wnioskujesz, że chodzi o “dostępną”?

(krejzol123) #6

tak dokładnie 

(Mistrzkun) #7

Prawy przycisk myszy na ikonke komputer i właściwości i tam jest napisane ile masz

(Kirin42) #8

no wiem że 8gb ale z menadżera zadań wynika trochę że nie wszystkie z tych 8 można wykorzystać, chyba że jest jak mówi krejzol123 xD a tam z boku pisze 15 nawet w system: zadeklarowane

(MiL-) #9

Poczytaj o organizacji pamięci w systemie Windows.

(Kirin42) #10

Mil- proszę żebyś polecił mi  jakiś dobry artykuł o tym :stuck_out_tongue:

(Atronics) #11

http://techformator.pl/ustawienia-pamieci-wirtualnej-w-windows/

nic się nie martw masz 8GB RAM

przy Twoich pracach starczy na wszystko