Ile właściwie mam gb ramu?

Bo jak patrzę w menadżer zadań to pamięć fizyczna jest napisane razem: 8070, buforowana: 3020, dostępna: 3215, a wolna 247 a 4,75GB zajęte obecnie. Czyli zostało mi tylko 247mb? a jak przekroczę to to co wtedy? Czemu skoro mam 8 to tylko 5 jest dostępne do użycia? a co się stało z 3 pozostałymi gb?

 

w ogóle z boku  jest napisane system, zadeklarowane 3/15 (gb) czyli jakby 15gb?? ile w końcu mam do zużycia a jeśli te 5gb to co będzie jak je wykorzystam?

Wychodzi na to że masz 8 gb z czego wolnej 3.2 gb bo u mnie razem jest 8190 ( mam wsadzone 8 gb _) a dostępna 5849

64 bit, wolne pisze 247mb ale to się liczy dostępna te 3215 jako wolne? bo mówisz że dostępne jest 5849, a pisze 3215 u mnie

U mnie wolne jest napisane 0 więc ta wartość odpada na to wychodzi że “dostępna” to pamięć która Ci jeszcze została do użytku 

aha czyli masz napisane wolne 0, ale normalnie robisz różne rzeczy mimo że nie ma wolnej więc wnioskujesz, że chodzi o “dostępną”?

tak dokładnie 

Prawy przycisk myszy na ikonke komputer i właściwości i tam jest napisane ile masz

no wiem że 8gb ale z menadżera zadań wynika trochę że nie wszystkie z tych 8 można wykorzystać, chyba że jest jak mówi krejzol123 xD a tam z boku pisze 15 nawet w system: zadeklarowane

Poczytaj o organizacji pamięci w systemie Windows.

Mil- proszę żebyś polecił mi  jakiś dobry artykuł o tym :stuck_out_tongue:

http://techformator.pl/ustawienia-pamieci-wirtualnej-w-windows/

 

nic się nie martw masz 8GB RAM

przy Twoich pracach starczy na wszystko