Ile wyciongne z pentium d 915?

Siemka na ile moge podkrencić FSB w Pentium d 915 przy seryjnym chłodzeniu? tak rzeby bylo GIT i nic nie zjarać. i w ogule rady jakieś mile widziane. troche qmam ale wole rady od profesjonalistów.

A i jeszcze grafa palit 7600 GT. Mam w 3d Marku06 ok.3200. Jakieś rady?

płytke główną schłodziłem Radiatorem i wentylatorkiem :mrgreen: zawsze coś złaszcza że za free

owszem :slight_smile:

SZUKAJ :stuck_out_tongue:

na forum jest mnustwo tematów o OC !

w google równiez bez problemu znajdziesz wszystko na ten temat …

co do tego do ilu możesz wykręcić to nieda sie odpowiedzieć każdy kreci sie inaczej

metoda prób i błędów da ci odpowiedź :stuck_out_tongue:

Nic nie “wyciongniesz”, nic nie “podkrencisz”, zwłaszcza, że nieprawdą jest jakoby było “mnustwo” tematów o OC …

Pozdrawiam

Wyciągniesz z niego mnóstwo ale ciepła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

klik

ciekawe połączenie PD+P5N-E SLI :smiley:

radiatorem? tzn co z nim zrobiłeś ?

podkręcić.

Na tym ‘zasilaczu’ to loteria. Dobrze że jeszcze chodzi komputer.

Kto Ci go doradził :clever:

Romulys666 przed podkręceniem owego proca proponował by zaopatrzyć sie w jakiegoś amacrox 'a 400W i b. wydajne chłodzenie !!

Gdyż pentium’y D żrą dużo prądu i dają dużo ciepła :lol:

a co do 7600GT to Riva Tuner i wyciskaj ile sieda … albo jakieś Vmody :wink:

Według Twojego uznania :wink:

dzenki o v modach i riva tunerze jurz wiem v moda nie urzywam. a ten muj zasilacz to naprawde lipa? wkońcu 570W, dwa fany. STatsy ma takie

+3.3v +5V +12v1 +12v2 -12v

32A 30A 16A 16A 1.0A

360W 192W 192W 12W

570W

ten pentuim d 915 to lipa jakaś hyba wymienie na cor duo 4300

Sorki za drentwe i laikowskie pytanie ale czasu mam mało

Złączono Posta : 16.05.2007 (Sro) 12:45

Na pytanie CyraX_X. rozbebeszyłęn stary komp pociołem radiatory i poprzyczepiałęm gdzie sie da na paste sylikonową, wentylatorki terz sie przydały.

silikon to się nadaje do uszczelniania akwarium :slight_smile:

Dobra pasta termoprzewodząca.

Wystarczyło dać nawiew na mostek północny :slight_smile:

“gdzie się tylko da” to gdzie :clever: bo strasznie jestem ciekaw co chciałeś schłodzić :wink: kontroler LAN, dźwięk :stuck_out_tongue:

570W i +12V1 -> 16A +12V2 -> 16A… tyle to potrafi dobry 400W 8)

a ile z tego jest w stanie dać to oddzielna sprawa…

wymień też ten ‘zasilator’ :wink:

dalem wentylator na ten najwienkszy radiator na środku i dodatkowy radiator na jakiś czipset(sory za gramar) nirzej miał napis nvidia. oczywiście urzyłem pasty termopraewodzoncej( silikonowej takiej białej anie na srebrze dałem za niom 4 funty ale ty na Jersej po prostu zdzierają)

za zasilacz dalem 100 zeta wymienie za pul roku jak geforce 8800gtx kupie ale za pytam wtedy o rade jak nie masie nic przeciwko

i pytanko na koniec durzo punktów da mi w 3d marku dodatkowe 1 GB ramu? za odpowiedz z gury dzienkujo forum jest wporzo(zaje…e)

Byku, takich błędów to dawno nie widziałem, gury, puł ggrrrrrrrr

Zasilacz zmień jak najszybciej za 100 zł ~600W :x , dobra 350 W kosztuje ~110 zł.

4 funty za syfikon, kup pastę np Arctic Silver 5 w PL 15 zł

Ram, w smarku coś tam skoczy, warto kupić zawsze wygodniej przy 2 gb.

Romulys666 ten ‘zasiłacz’ ma słabą +12V no więc ja bym nie ryzykował jeszcze z pentium D :o Ale jak chcesz :slight_smile:

nie kupie pasty silver( pracowałem w serwisie i problemowe byly, jak troszke ci wycieknie nie tam gdzie trzeba może być lipa)poleć cos innego. zresztą moja daje pzrewodzenie raczej git(sprawdzilem na sobie zapalniczkom, nie zle sie poparzyłem w niesłychanie krutkim czasie wienc git). :mrgreen:

Skoro przy zasilaczach jesteśmy to tak przyszłość jaki zasilacz do dwóch 8800gtx? tylko bez chorych cen prosze?

dzienki za wsparcie i za poświencony mi czas :slight_smile:

A od kiedy leje się całą tubkę? Odrobinę i nic nie pocieknie po płycie i nawet jak pocieknie to spalenie jest prawie nie możliwe, pasta składa się gł z tlenków srebra. Inna Ceramuque, OCZ Ultra5+, Zalman STG1.

To izoluje złap za druta (bez skojarzeń), miedzianego i rozgrzej szybko się podgrzeje i poparzy bo dobrze przewodzi, takie pasy izolują.

chore to jest kupowanie takich kart, bez chorej ceny się nie obejdzie Be-Quiet z 700W lepiej kupić Ati 2900xt lub gts 320mb i proca zmienić na c2d.

Do tego nie wystarczy nowy zasilacz który i tak (jak napisał Tobi) musi mieć “chorą cenę” bo musi mieć potworną moc. Potrzebne jest wymiana komputera (no może z wyjątkiem płyty głównej) ale procesor, pamięci to na pewno

procesoa zmieniam na bank na coś dobrego na podjencie decyzji mam jeszcze czas dopiero potem zmienie grafe i tylko na geforce nie lubie radeonów poobserwuje ceny i zobaczymy

a co do pamienci rzal mi 1gb. nie wystarczy dolorzyć wiencej? przeciesz to ddr 2 667 zawsze morzna je podnieść na jakieś 733. dorzuce 2 gb to powinno śmigać git nawet jeśli to goodram. nieprzesadzajby to rze bendzie kinkston durzo nie zmnieni.

CHYba rzeby 1gb goodram zostawić i 2gb kinstona dowalić ale niewiem jak wtedy z ich tuningiem bendzie ???

a codo zasilacza to ile musze sie sypnąc? bo idzie w pierwszej kolejności

lipe mi wcisneli wieśniaki sklepikarz moglem wejsc na to forum zanim kompa qpiłem. dobrze że plyta jest luz daje mi durzo opcji zwlaszcza to sli bende miał te 2X 8800 za wszelkom cene :twisted: jak raz spadnom zanim reszte wymienie reszte wymienie :slight_smile:

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 13:01

dobra nie odpisujcie wiem już wszystko co i jak dzienki