Ilę wytrzymie komputer?

Witam,

Zastanawiam się teraz, ile by mój komputer wytrzymał? Chodzi mi o to przez ile może być włączony? Komputer taki jak mam podpis. :wink:

Ile czego: minut, godzin, dni, …, lat? :wink:

Godz, dni. ;D Mam na myśli ile najdłużej pójdzie?

Jak masz niskie temperatury, to pochodzi lekko kilka miesięcy non-stop.

Pytanie bezsensu.

Trwałość podzespołów liczona jest w tysiącach a nawet w dziesiątkach tysięcy godzin. Czas ciągłej pracy - najczęściej nie jest określony, wszystko zależy od tego w jakim stanie masz komputer (np. czy chłodzenie daje radę odprowadzić ciepło) oraz od tego jaki masz porządek w systemie i od tego co na nim robisz - jeśli “mieszasz” porządnie to co kilka/kilkanaście godzin może być wymagane zrestartowanie komputera bo system się “wykrzaczy”

PS. “ile wytrzyma” a nie ile wytrzymie"

Ściślej: “Jak długo wytrzyma?”

Masz naprawdę ciekawy zasilacz :o 450V :x że też jeszcze komputer Ci się nie spalił… Ale do rzeczy. Podam swój przykład - Windows XP: po 2 dniach był niezdolny do użytku, coraz bardziej spowolniona praca komputera, dość wysokie zużycie pamięci… Przy Windows 7 najdłużej miałem włączony komputer przez 8 dni. Z powodu wyjazdu musiałem niestety go wyłączyć, ale nawet ósmego dnia nie był niczym spowolniony, tudzież zamulony. Jak ktoś wyżej zauważył - ważne jest to, w jakim stanie masz utrzymany system. Im bardziej dbasz o porządek w komputerze, tym lepiej Ci się on odwdzięczy swoją długą i bezawaryjną pracą.

Pozdrawiam… :slight_smile:

Tak patrzę… i patrzę… :wink:

widac miales mocno zasmieconego XP… srednio co 3-4mc. wylaczam kompa celem czyszczenia, resetuje go moze raz, dwa razy w tym czasie :roll: win XP pro sp3 wyczyszczony ze zbednych rzeczy, postawiony w '05r z obrazu dysku nagranego kilka lat wczesniej 8)

Może być włączony tak długo aż nie padnie:) Mój ma wykukane w 2 lata 7980 godzin, w tym czasie był włączany 1595 razy. Przedtem był raczej mniej katowany i wytrzymał 8-15 tys godzin. W sumie max z 8 lat, tyle ze był już przyspieszany, ma częściowo inny środek.

Awarie - DVD LiteOn, bateryjka od biosu.

Dla ciekawostki - Athlon XP 2000+, 2400+ potem 3000+, RAM od 512 do 2GB, dysk 40 i 80GB (Segate), GeForce 4 - pracował w 90% na Linuxie.

Mój z podpisu czasami czasami całymi tygodniami działa i nie ma problemów. Temperatury w granicach 30 stopni w idle przy zwolnionych obrotach wiatraka

No ja mam 50-60*C:) O zwalnianiu wiatrakół nie ma mowy - chłodzenie jest ze słabszego procka.

po co miales kompa wlaczonego 10 lat non stop ? :o :o

Najwięcej życia naszym komputerom zabiera rozruch ,oraz nie prawidłowe wyłączanie komputera.

u mnie laptop samsung r522 z ati 4650 przez rok czasu praktycznie cały czas pod kablem i włączony ustawione tylko wygaszanie ekranu po jakimś czasie ale już widze teraz że gdy odpale jakąs bardziej wymagającą gre np. Mafia2 to pochodzi trochę nagrzeje się karta graficzna i po pół godzinie pada z przegrzania wcześniej tego nie było no długo już chyba nie pociągnie

Trzeba wyczyścić z kurzu i nie będzie się wyłączać