Ile wytrzymuje bateria laptopa na DVB-T usb?

Witam. Posiadam laptopa samsung rc 510 z nowiuśką baterią, chcę kupić tuner DVB-T USB do laptopa, żeby móc oglądać telewizję poza domem, czy ma ktoś pojęcie ile czasu bede mógł oglądać bezprzewodową telewizję cyfrową (ile trzyma średnio bateria laptopa podczas oglądania) Chodzi mi o to czy jest sens oglądać coś Za pomocą Tunera DVB-T USB wykorzystująć baterie czy czas jaki trzyma taka bateria jest bardzo krótki?

Sam tuner dużo nie ma prawa zeżreć dużo prądu ze względu na maksymalne natężenie jakie może dawać komputer na port USB (z tego co pamiętam chyba 0.5A czy coś koło tego, czyli tak ze 2.5W maks może pobrać. Sam tuner ma układ zajmujący się dekodowaniem sygnału, zatem też odciąża procesor i kartę graficzną. Zatem wielkiego wpływu na czas pracy być nie powinno

Drastycznie czas pracy się nie skróci, ale mini antenki dodawane do tych tunerów totalnie się nie sprawdzają, sam mam taki tuner od Media Techa, w Krakowie nie złapała ani jednego kanału, dopiero podłączenie zewnętrznej anteny ma sens i działa bardzo dobrze.

ankon91 , potwierdzam, jak się podepniesz do jakiejś siatkówki/pokojówki będzie lepiej. Na tej z zestawu jest problem nawet z radiem.

Z tego co kojarzę w Polsce nie mamy radia DVB-T.

Tak, ale chodzi o normalne radio, bo te tunery mają możliwość odbioru.

Masz taki, który umożliwia Ci słuchanie Radia FM za pomocą dołączonego oprogramowania? :wink:

Tak, http://allegro.pl/hit-not-only-tv-tuner … 91507.html

I dostałeś do niego oprogramowanie? Dobra sprawa. Myślałem, że do FM antenka-wykałaczka starczy. No nic, w każdym razie co do żywotności baterii już się wypowiedzieliśmy.

Pozdrawiam.

Oprogramowanie total media, jak dla mnie zbyt rozbudowane, powinien być tylko moduł do tv, nie zależnie jaki komputer potrafi się przyciąć, ale nie jest źle. Poza tym tuner jest ok i nie mam zastrzeżeń.

Ok. Troche sie uspokoiłem że nie bedzie tak źle i nie bede drżał że nieobejrze np całego meczu. Thx

Tylko pamiętaj, że musisz mieć podłączenie do dużej anteny. A tak naprawdę telewizja mobilna traci sens, bo gdzie duża antena, tam najczęściej jest i prąd :wink: