Ile zajmuje stworzenie takiej strony

Ile czasu zajmuje stworzenie takiej strony przez doświadczonego webmastera.

http://sortfolio.com/

http://codemarket.pl/

http://listed.pl/

Benchmark robisz czy co:)?

Nie mamy dostępu do wszystkich funkcjonalności ww. serwisów, więc w jaki sposób możemy określić choćby oddalony czas realizacji?

Jak wiesz gdzie szukać / jak nazywają się wszystkie funkcje, oraz nie będzie jakiś niespodziewanych błędów (co najbardziej wydłuża czas realizacji), to samo listowanie / wyszukiwanie / dodawanie / dynamiczne ładowanie to max 2h :slight_smile: Najgorzej layout, bo trudno się wyróżnić na tle reszty.

Jeśli wziąłeś zlecenie na to to lepiej weź se jakiś zapas. Bo jak pytasz ile to zajmuje to raczej sam w tyle nie zrobisz :stuck_out_tongue:

Otóż zleciłem stworzenie takiego portalu, tylko w zupełnie innej tematyce. Jestem grafikiem, Layout zrobiłem, więc jest dobrze :wink: W moim temacie chodziło dokładnie o to, że programiści którym to zleciłem piszą, że jeden zrobi taki portal w kilka dni, drugi zaś 2 miesiące, a jeszcze inny że w 4. Więc naprawdę różnica czasu jest kolosalna.

Naprawdę taki mały portal można stworzyć w kilka dni ? :stuck_out_tongue:

Co do funkcji, no to wiadomo, jak na tej stronie: Logowanie, Rejestracja, Profile użytkowników, Filtry wyszukiwań, Losowanie pojawiania się tych okienek z profilami i Konta Premium. :wink:

Zapewne wliczają sobie wspomniany wyżej " zapas ". Jednak miesiące? Uważam to za przesadę. Tydzień, dwa - to chyba max. Doliczmy do tego, że mają także inne zlecenia… i że nie siedzą cały dzień przy tworzeniu kodu stron? Tylko 6 - 10h? Myślę, że mniej więcej o takie czynniki chodzi. Kilka dni to taki rozsądny czas, jak zleceniobiorca zajmuje się tylko tym jednym projektem i w razie błędów chce mieć więcej czasu. Nawet doświadczony programista może mieć chwilowy problem z myśleniem tzw. przegrzanie i takie chwile trzeba brać pod uwagę. No i ogólnie w jakimś danym dniu może być “przegrzany” a wtedy już jeden dzień więcej czekania…

Według mnie max. 2 tygodnie. Nie ma tu aż tak skomplikowanych systemów.

4 miesiące to już naprawdę gruba przesada.

W takim czasie to można bez problemu zrobić coś skomplikowanego np.grę przeglądarkową.

Jak byś szukał programisty do tego to napisz może się dogadamy.

W te 4 miesiące to chyba w mmo 3d w canvas :stuck_out_tongue:

Zależy jaki jest klient, i ile razy zmienia koncepcję.

Przypomnieć historie z Duke Nukem?:slight_smile: