Ile zajmuje vista

Siema, mam windows vista ultimate , ale jescze nie wgrywałem . I mam takie pytanie ile to zajmie mi gb bo jak miałem windows vista beta 2 i zajmowal okolo 6 gb a ile vista ultimate zajmuje

A jeszcze coś słyszałem że polska vista ma jakieś dziwne menu start… napiszcie też i otym :slight_smile: :mrgreen:

witam jeśli chodzi o miejsce jakie vista zajmuje to około 7gb. a jeśli chodzi o dziwne manu w polskiej wersji to nie rozumiem? różni się tylko językiem :stuck_out_tongue:

Mam VISTę Ultimate i zajmuje ok 15 GB, wcześniej miałem RC1 i też tyle zajmowała.

sorry sugerowałem się swoją instalka vista home premium, ultimate rzeczywiście troche więcej zajmuje ale aż 15 gb, nie kojarze. chociaż po skonfigurowaniu wszystkich programów, sprzętu tyle może zajmować. u mnie zajmuje vista hp zajmuje 7,5gb.

z tym menu start… to chdozi oto że slyszałem że w viście jak sie otworzy menu start to zajmuje pół pulpitu :expressionless: i że ma za duży zasięg ikon…a i czy w viście można włączyć rozpoznawanie mowy . i gdzie to sie włącza

Mi pelna instalacja Visty Ultimate PL + wszystkie potrzebne programy zajmuje jakieś 9.5GB.

A co do rozpoznawania mowy w PL to tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=132608&highlight=rozpoznawanie

Mam Vistę Ultimate. Katalog Windows zajmuje u mnie po ponad miesiącu użytkowania 7,5 GB. Tak więc nie wiem skąd u niektórych te 15 GB. Co do menu start, to w polskiej wersji jest po prostu szersze niż w angielskiej, ale w zasadzie w niczym to nie przeszkadza.

To ciekawe, że u was tak mało… Hmmm. To co podałęm to Windows VISTA + wszystkie programy na któych pracuję. Najwiecje zrzera Office 2007 - on ma prawie 600MB, ale reszta to nie wiem…

Dokładnie licząc mam 13GB…

Ale tutaj jest mowa o tym ile zajmuje po instalacji sama Vista, a nie programy.

heheheeh ale do folderu Windows musisz doliczyć wszystkie progsy jakie Vista Zainstalowała.

Sorry za zamieszanie - zapomniałem, że zainstalowałem oprócz polskiej jeszcze hiszpańską, włoską i angielską wersję językową, a każda to ponad 1000MB…

No fakt, czyli katalog Vista + katalog Program Files. Czyli to będzie w sumie jakieś 9 GB.

Wszystkie rodzaje Visty zajmują 7,5GB miejsca na dysku, a te 15 GB to zalecana przez MS ilość wolnego miejsca na poprawne działanie systemu tzn minimum.

Ja jak tylko wczytan to mam 15GB zajęte na dysku :?

No ale 15 GB sama Vista, czy Vista i Program Files?

To nie możliwe żeby vista tyle zajmowała, ja mam partycje systemową 25GB i po instalacji Visty zostaje mi jeszcze ok 13GB wolnego miejsca

A to oznacza, że VISTA z programami zajęła Ci 12GB…

dokładnie wiec bez programów zajmuje ok 7,5GB

Z programami files wczytałem nową viste i zajmowała ze wszystkim 15GB