Ile zajmuje vista

(Sp186d23) #1

Siema, mam windows vista ultimate , ale jescze nie wgrywałem . I mam takie pytanie ile to zajmie mi gb bo jak miałem windows vista beta 2 i zajmowal okolo 6 gb a ile vista ultimate zajmuje

A jeszcze coś słyszałem że polska vista ma jakieś dziwne menu start.. napiszcie też i otym :slight_smile: :mrgreen:

(Effe) #2

witam jeśli chodzi o miejsce jakie vista zajmuje to około 7gb. a jeśli chodzi o dziwne manu w polskiej wersji to nie rozumiem? różni się tylko językiem :stuck_out_tongue:

(Grzegorz Osator) #3

Mam VISTę Ultimate i zajmuje ok 15 GB, wcześniej miałem RC1 i też tyle zajmowała.

(Effe) #4

sorry sugerowałem się swoją instalka vista home premium, ultimate rzeczywiście troche więcej zajmuje ale aż 15 gb, nie kojarze. chociaż po skonfigurowaniu wszystkich programów, sprzętu tyle może zajmować. u mnie zajmuje vista hp zajmuje 7,5gb.

(Sp186d23) #5

z tym menu start... to chdozi oto że slyszałem że w viście jak sie otworzy menu start to zajmuje pół pulpitu :expressionless: i że ma za duży zasięg ikon...a i czy w viście można włączyć rozpoznawanie mowy . i gdzie to sie włącza

(Wildsatanus5) #6

Mi pelna instalacja Visty Ultimate PL + wszystkie potrzebne programy zajmuje jakieś 9.5GB.

A co do rozpoznawania mowy w PL to tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=132608&highlight=rozpoznawanie

(Briho) #7

Mam Vistę Ultimate. Katalog Windows zajmuje u mnie po ponad miesiącu użytkowania 7,5 GB. Tak więc nie wiem skąd u niektórych te 15 GB. Co do menu start, to w polskiej wersji jest po prostu szersze niż w angielskiej, ale w zasadzie w niczym to nie przeszkadza.

(Grzegorz Osator) #8

To ciekawe, że u was tak mało... Hmmm. To co podałęm to Windows VISTA + wszystkie programy na któych pracuję. Najwiecje zrzera Office 2007 - on ma prawie 600MB, ale reszta to nie wiem...

Dokładnie licząc mam 13GB...

(Briho) #9

Ale tutaj jest mowa o tym ile zajmuje po instalacji sama Vista, a nie programy.

(Wildsatanus5) #10

heheheeh ale do folderu Windows musisz doliczyć wszystkie progsy jakie Vista Zainstalowała.

(Grzegorz Osator) #11

Sorry za zamieszanie - zapomniałem, że zainstalowałem oprócz polskiej jeszcze hiszpańską, włoską i angielską wersję językową, a każda to ponad 1000MB...

(Briho) #12

No fakt, czyli katalog Vista + katalog Program Files. Czyli to będzie w sumie jakieś 9 GB.

(Bartek) #13

Wszystkie rodzaje Visty zajmują 7,5GB miejsca na dysku, a te 15 GB to zalecana przez MS ilość wolnego miejsca na poprawne działanie systemu tzn minimum.

(Janek Max) #14

Ja jak tylko wczytan to mam 15GB zajęte na dysku :?

(Briho) #15

No ale 15 GB sama Vista, czy Vista i Program Files?

(Bartek) #16

To nie możliwe żeby vista tyle zajmowała, ja mam partycje systemową 25GB i po instalacji Visty zostaje mi jeszcze ok 13GB wolnego miejsca

(Grzegorz Osator) #17

A to oznacza, że VISTA z programami zajęła Ci 12GB...

(Bartek) #18

dokładnie wiec bez programów zajmuje ok 7,5GB

(Janek Max) #19

Z programami files wczytałem nową viste i zajmowała ze wszystkim 15GB