Ile zażądać za administrowanie prostą stroną www?

(kox8161) #1

Witam,

zostałem poproszony o administrowanie prostą strona www wymagała by ona jakieś 20 min może mniej pracy dziennie czyli raczej mało. Nie wiem ile mogę zażądać wynagrodzenia za tą pracę w ogóle nie mam żadnego odniesienia czy np 50zł/miesiąc to dużo czy śmiesznie mało. Wcześniej oficjalnie nie administrowałem żadną strona więc nie mogę wysunąć argumentu że mam doświadczenie czy coś podobnego.

Czy osoby które siedzą w tym klimacie mogę nakierować mnie na jakąś sensowną kwotę?

Z góry dziękuje.

50 zł? Ceń się człowieku. 20 min. * 30 dni = 10 godzin. Będziesz robił za 5 zł za godzinę? Ja za stronę którą administruję, mniej więcej czasowo podobnie wychodzi, biorę 500 zł.

(ADR1991) #3

A moim zdaniem jest ok. Nabędziesz doświadczenia, zwiększysz cenę za wykonywaną usługę.

(zeki) #4

a na czym to administrowanie ma polegać? Żeby nie było, ze ktoś coś rozwali a Ty będziesz musiał poprawiać. I co to za strona - jakiś CMS czy czysty html?

(Crold 1988) #5

Zależy od nakładu pracy jaki będziesz musiał w to włożyć, jeśli masz pilnować całej strony to też zawołałbym około 200 zł miesięcznie przy takim czasie poświęcanym dziennie.

(kox8161) #6

Strona html ale to nie problem bo moja praca będzie polegała tylko na wstawianiu nowych treści. Ramka z filmem YT i kawałek tekstu oraz kontrola tego co się dzieje bezpośrednio na hostingu (przypomnienie właścicielowi że kończy się dzierżawa adresu itp)

(Drobok) #7

Zależy ile tych treści jest :stuck_out_tongue:

Jak by się uprzeć wrzucasz form i niech się robi samo a ty zbierasz kasę :stuck_out_tongue: A dzierżawę można załatwić cronem :slight_smile:

(P) #8

Około 8-10 PLN za godzinę dostanie każdy bez wykształcenia w fabryce… Ty jednak coś tam umieć musisz. Nie ma sensu imho brać mniej niż 15 PLN za godzinę jeżeli chodzi o rzeczy związane z informatyką, 200 PLN jest tu imho ok i nie powinno to być tyle by osobie to zlecającej, nie mającej pojęcia co i jak, szczęka opadła.

Poza tym zastanów się nad umową, zdecydowanie nie bierz w tym przypadku umowy o dzieło (stworzenie czegoś) tylko zlecenie (staranie się wykonania czegoś dobrze).

(Orel) #9

To się tak mówi, a tam chwilę coś kliknę, coś dodam… chwilę mi to zajmie, a potem się okazuje, że usiadłeś nad drobnym problemem i Ci 4 godziny przeleciały. (Taka jest chyba cała branża informatyczna ;)) Także warto to wziąć pod uwagę. Wszystko zależy też od rodzaju strony, a kwota jaką możesz sobie zażyczyć za obsługę również może zależeć od tego kto jest właścicielem danej strony, którą masz się zająć. Proponuję obejrzeć oferty firm informatycznych i ile biorą za obsługę

http://www.sunseco.pl/Uslugi.html - przykład: Kraków

Podałem przykład z Krakowa bo ja jestem z Krakowa, bo to też ma znaczenie - w różnych regionach są różne ceny, bo wbrew pozorom wcale firmy nie szukają osób do obsługi informatycznej przez internet z drugiego końca Polski.

(lith) #10

Nie bardzo rozumiem co można przez 20 min dziennie wrzucać :wink: Więc jeżeli rzeczywiście byś poświęcał na to 20 min dziennie to jest to mało. Jeżeli 1-2 razy w tygodniu zajrzysz i w 2-3 min coś gotowego wkleisz co ktoś Ci podrzucił to imo wystarczająco.

(Orel) #11

Przy stronach bez cms na czystym html nawet dodając sam tekst, trzeba go ubrać w znaczniki - niby nic, ale jak pojawiają się wypunktowania, listy, paragrafy i inne to w dłuższym tekście też jest to trochę roboty. Potem jakiś div trzeba dodać, obrazek, filmik, ustawić w css wszystko, bo bieżące klasy nie pasują, sprawdzić czy działa, czy coś się nie rozsypuje w jakiejś przeglądarce, czy wszystkie znaczniki prawidłowo zamknięte…

(Fiumo20) #12

też mnie ciekawi ta kwestia, nie ma co pracować za darmoche

(Admin WWW) #13

Wynagrodzenie webmastera zarządzającego stronami to aktualnie 40zł/h do 50zł/h oczywiście jeśli administrujesz stroną w pełnym zakresie, a nie tylko raz na jakiś czas dodajesz treści. :wink:

Gdyby kiedyś ktoś szukał administratora lub usług związanych z profesjonalną obsługą stron. Zapraszam: http://searchnow.pl/uslugi/zarzadzanie-administracja-stron-internetowych

(januszek) #14

Kiedy słyszę określenie “prostą strona www” to robię się nieufny bo zwykle po tym, jak się wejdzie w szczegóły to się okazuje, że ta “prostota” wcale nie jest taka prosta a chodzi tylko i wyłącznie o wytanianie.

@Admin_WWW, wyjaśnij dlaczego odkopujesz wątek z przed dwóch lat?

(tomekb) #16

Bo może zaczął się wyszukiwac nagle w Google? :wink:

(januszek) #17

Strasznego laga ma to całe google :stuck_out_tongue_winking_eye: