Ile zażądać za administrowanie prostą stroną www?

Witam,

zostałem poproszony o administrowanie prostą strona www wymagała by ona jakieś 20 min może mniej pracy dziennie czyli raczej mało. Nie wiem ile mogę zażądać wynagrodzenia za tą pracę w ogóle nie mam żadnego odniesienia czy np 50zł/miesiąc to dużo czy śmiesznie mało. Wcześniej oficjalnie nie administrowałem żadną strona więc nie mogę wysunąć argumentu że mam doświadczenie czy coś podobnego.

Czy osoby które siedzą w tym klimacie mogę nakierować mnie na jakąś sensowną kwotę?

Z góry dziękuje.

50 zł? Ceń się człowieku. 20 min. * 30 dni = 10 godzin. Będziesz robił za 5 zł za godzinę? Ja za stronę którą administruję, mniej więcej czasowo podobnie wychodzi, biorę 500 zł.

A moim zdaniem jest ok. Nabędziesz doświadczenia, zwiększysz cenę za wykonywaną usługę.

a na czym to administrowanie ma polegać? Żeby nie było, ze ktoś coś rozwali a Ty będziesz musiał poprawiać. I co to za strona - jakiś CMS czy czysty html?

Zależy od nakładu pracy jaki będziesz musiał w to włożyć, jeśli masz pilnować całej strony to też zawołałbym około 200 zł miesięcznie przy takim czasie poświęcanym dziennie.

Strona html ale to nie problem bo moja praca będzie polegała tylko na wstawianiu nowych treści. Ramka z filmem YT i kawałek tekstu oraz kontrola tego co się dzieje bezpośrednio na hostingu (przypomnienie właścicielowi że kończy się dzierżawa adresu itp)

Zależy ile tych treści jest :stuck_out_tongue:

Jak by się uprzeć wrzucasz form i niech się robi samo a ty zbierasz kasę :stuck_out_tongue: A dzierżawę można załatwić cronem :slight_smile:

Około 8-10 PLN za godzinę dostanie każdy bez wykształcenia w fabryce… Ty jednak coś tam umieć musisz. Nie ma sensu imho brać mniej niż 15 PLN za godzinę jeżeli chodzi o rzeczy związane z informatyką, 200 PLN jest tu imho ok i nie powinno to być tyle by osobie to zlecającej, nie mającej pojęcia co i jak, szczęka opadła.

Poza tym zastanów się nad umową, zdecydowanie nie bierz w tym przypadku umowy o dzieło (stworzenie czegoś) tylko zlecenie (staranie się wykonania czegoś dobrze).

To się tak mówi, a tam chwilę coś kliknę, coś dodam… chwilę mi to zajmie, a potem się okazuje, że usiadłeś nad drobnym problemem i Ci 4 godziny przeleciały. (Taka jest chyba cała branża informatyczna ;)) Także warto to wziąć pod uwagę. Wszystko zależy też od rodzaju strony, a kwota jaką możesz sobie zażyczyć za obsługę również może zależeć od tego kto jest właścicielem danej strony, którą masz się zająć. Proponuję obejrzeć oferty firm informatycznych i ile biorą za obsługę

http://www.sunseco.pl/Uslugi.html - przykład: Kraków

Podałem przykład z Krakowa bo ja jestem z Krakowa, bo to też ma znaczenie - w różnych regionach są różne ceny, bo wbrew pozorom wcale firmy nie szukają osób do obsługi informatycznej przez internet z drugiego końca Polski.

Nie bardzo rozumiem co można przez 20 min dziennie wrzucać :wink: Więc jeżeli rzeczywiście byś poświęcał na to 20 min dziennie to jest to mało. Jeżeli 1-2 razy w tygodniu zajrzysz i w 2-3 min coś gotowego wkleisz co ktoś Ci podrzucił to imo wystarczająco.

Przy stronach bez cms na czystym html nawet dodając sam tekst, trzeba go ubrać w znaczniki - niby nic, ale jak pojawiają się wypunktowania, listy, paragrafy i inne to w dłuższym tekście też jest to trochę roboty. Potem jakiś div trzeba dodać, obrazek, filmik, ustawić w css wszystko, bo bieżące klasy nie pasują, sprawdzić czy działa, czy coś się nie rozsypuje w jakiejś przeglądarce, czy wszystkie znaczniki prawidłowo zamknięte…

też mnie ciekawi ta kwestia, nie ma co pracować za darmoche

Wynagrodzenie webmastera zarządzającego stronami to aktualnie 40zł/h do 50zł/h oczywiście jeśli administrujesz stroną w pełnym zakresie, a nie tylko raz na jakiś czas dodajesz treści. :wink:

Gdyby kiedyś ktoś szukał administratora lub usług związanych z profesjonalną obsługą stron. Zapraszam: http://searchnow.pl/uslugi/zarzadzanie-administracja-stron-internetowych

Kiedy słyszę określenie “prostą strona www” to robię się nieufny bo zwykle po tym, jak się wejdzie w szczegóły to się okazuje, że ta “prostota” wcale nie jest taka prosta a chodzi tylko i wyłącznie o wytanianie.

@AdminWWW, wyjaśnij dlaczego odkopujesz wątek z przed dwóch lat?

1 polubienie

Bo może zaczął się wyszukiwac nagle w Google? :wink:

Strasznego laga ma to całe google :stuck_out_tongue_winking_eye: