Ile zdjęć...?

(Enquen) #1

Ile zdjęć zmieści się na karte o pojemności 16MB, w aparacie cyfrowym z matrycą o rozdzielczości efektywnej 4,1 megapiksela? Ale te zdjęcia niech będą dobrej jakości... . Ok?

Wejdzie chociaż 50 dobrej jaości zdjęć?

Kto się zna na tych rzeczach, niech da znać.

(Del15piero) #2

Chyba miałeś w instrukcji ile sie zmieści przynajmniej powinno na opakowaniu pisać

A ja nie masz instrukcji ani opakowania to rób ile wejdzie i sprawdz potem ale chyba 50 sie nie zmieści

(Damian) #3

Jedno takie zdjęcie w najlepszej jakości zajmować będzie ok.5MB ,także łatwo policzyć :slight_smile:

(system) #4

16 zdjęć(około 1MB jedno zdjęcie) wejdzie Ci na kartę,jeśli będą to zdjęcia o rozdzielczości np.2048x1536 w formacie jpg!To daje jakość porównywalną do zdjęć profesjonalnych nadających się do druku.Każda zmiana na mniejszą rozdzielczość powoduje,że zdjęcie się zmniejsza o ileś tam procent,więc zmniejszenie o połowę pozwoli zrobić dwa razy więcej zdjęć!

(Lewy) #5

Mam Nikona, wbudowane 16 mb, aparat ma 4.1 megapixela i robi 19 fotek albo 14 s filmu.

(system) #6

Co masz na myśli pisząc dobrej jakości?To jest bardzo względne pojęcie!

(Lewy) #7

Z pewnością autor topicu miał namyśli Rozdzielczość :wink:

(system) #8

Niekoniecznie!Poczekajmy aż sie sam wypowie!

(Asterisk) #9

No i co z tego ,że masz :smiley:

Nic więcej nie podałes,

więc jako OT ==:> Out

(Sbar) #10

Ja mam Sony Ciber Shot ma pamięć FLASH 16MB

Starcza mi to na 24 zdjęcie normalnych

(system) #11

Czy możesz sprecyzować co to są normalne zdjęcia.Następne określenie,które nic nie mówi!

(Damian) #12

No zapewne chodziło mu o jeden z poziomów w aparacie :smiley:

-słabe

-nomalne

-wysokiej jakości

Coś w tym stylu 8)

(system) #13

EnQuen co chciała to się dowiedziała(czy też dowiedział) i ma nas w nosie! :stuck_out_tongue:

(system) #14

przy dobrej jakości jakieś 17 zdjęć bynajmniej tak sie spotkałem :smiley:

(system) #15

Tu nie ma co się spotykać.Jest żelazna zależność między ustaloną rozdzielczością zdjęcia i pojemnością karty.Nawet na 16 MB karcie można upchać kilkadziesiąt zdjęć 640x480 lub kilkanaście o roz.2048x1536 .Koniec kropka!

(Enquen) #16

Sorki ze nie odpisywalem ale nie mialem teraz czasu aby wpasc i Wam troszke wiecej opowiedziec. Szkola czasem nie wykancza! !!