Ile zdjęć...?

Ile zdjęć zmieści się na karte o pojemności 16MB, w aparacie cyfrowym z matrycą o rozdzielczości efektywnej 4,1 megapiksela? Ale te zdjęcia niech będą dobrej jakości… . Ok?

Wejdzie chociaż 50 dobrej jaości zdjęć?

Kto się zna na tych rzeczach, niech da znać.

Chyba miałeś w instrukcji ile sie zmieści przynajmniej powinno na opakowaniu pisać

A ja nie masz instrukcji ani opakowania to rób ile wejdzie i sprawdz potem ale chyba 50 sie nie zmieści

Jedno takie zdjęcie w najlepszej jakości zajmować będzie ok.5MB ,także łatwo policzyć :slight_smile:

16 zdjęć(około 1MB jedno zdjęcie) wejdzie Ci na kartę,jeśli będą to zdjęcia o rozdzielczości np.2048x1536 w formacie jpg!To daje jakość porównywalną do zdjęć profesjonalnych nadających się do druku.Każda zmiana na mniejszą rozdzielczość powoduje,że zdjęcie się zmniejsza o ileś tam procent,więc zmniejszenie o połowę pozwoli zrobić dwa razy więcej zdjęć!

Mam Nikona, wbudowane 16 mb, aparat ma 4.1 megapixela i robi 19 fotek albo 14 s filmu.

Co masz na myśli pisząc dobrej jakości?To jest bardzo względne pojęcie!

Z pewnością autor topicu miał namyśli Rozdzielczość :wink:

Niekoniecznie!Poczekajmy aż sie sam wypowie!

No i co z tego ,że masz :smiley:

Nic więcej nie podałes,

więc jako OT ==:> Out

Ja mam Sony Ciber Shot ma pamięć FLASH 16MB

Starcza mi to na 24 zdjęcie normalnych

Czy możesz sprecyzować co to są normalne zdjęcia.Następne określenie,które nic nie mówi!

No zapewne chodziło mu o jeden z poziomów w aparacie :smiley:

-słabe

-nomalne

-wysokiej jakości

Coś w tym stylu 8)

EnQuen co chciała to się dowiedziała(czy też dowiedział) i ma nas w nosie! :stuck_out_tongue:

przy dobrej jakości jakieś 17 zdjęć bynajmniej tak sie spotkałem :smiley:

Tu nie ma co się spotykać.Jest żelazna zależność między ustaloną rozdzielczością zdjęcia i pojemnością karty.Nawet na 16 MB karcie można upchać kilkadziesiąt zdjęć 640x480 lub kilkanaście o roz.2048x1536 .Koniec kropka!

Sorki ze nie odpisywalem ale nie mialem teraz czasu aby wpasc i Wam troszke wiecej opowiedziec. Szkola czasem nie wykancza! !!