Ilość bad sectorów przy której jest jeszcze sens naprawiać dysk

Witam

w programie mhdd, pokazało już ponad 350 bad sectorów (UNC), skanuję dalej, czytałem w komentarzu na portalu dobrychprogramów, że nawet jak dysk jest w złym stanie (duża ilość BS) to jeszcze można próbować go reperować.

Zainstalowałem windowsa na tym dysku, wszystko się ładuje, już jest na wykończeniu ale nie chce mi się inwestować w nowy dysk do starego laptopa.

Jest sens naprawiać dysk z tak dużą ilością błędów?

 

 

PS…

I drugie pytanie

Chodzi mi tylko o jedną rzecz, czasem chciałbym obejrzeć jeszcze na tym lapku materiał multimedialny - (film z youtube)

Wpadłem na taki pomysł - na pierwszy pendrive pobieram film, a na drugim tworzę bootowalny system (obojętnie czy win czy linux) z wbudowanym odtwarzaczem filmowym, jak uruchomię system pendriva - to dysk laptopowy nie ma tu nic do rzeczy? dobrze rozumiem?

odtworzę film z pominięciem dysku w laptopie - da się tak?

 

pozdrawiam

  1. Możesz spróbować, ale obserwuj czy pojawiają się nowe. Tylko nie trzymaj na nim ważnych danych

  2. tak

  1. 23 godziny do końca skanowania, 920 bad sectorów  jak na razie:) - chyba nie ma sensu, reperowanie tego trwałoby pewnie nie dniami a tygodniami… (od pół godziny wywala cały czas bad sectory :D) 1019 w momencie edycji tego posta.

 

  1. dzięki

Mam jeszcze 80GB samsunga którego w niecałe 48h nie zdążyło całego przeskanować. Jeśli system nie wstaje wystarczy naprawić pierwsze 3sektory. Ew pierwszych 20-30GB w razie gdy system wywal się podczas działania.

 

Realokowanie nie działa na dłuższą metę, ale gdy utworzysz partycję poza fizycznymi badsectorami dysk będzie działał - nawet lata. Tylko jak kolega wyżej napisał nie znasz dnia ani godziny więc ważne dane w chmurę albo inny nośnik.

@drobok - dałeś mi teraz nieźle do myślenia, dysk który właśnie skanuję jest to dysk hitachi 250 GB w starym laptopie, tak na dobrą sprawę wystarczyły by mi 2 GB z tych 250 (a nawet 1 Gb - też można jeszcze dużo systemów zainstalować), wertuję google z hasłem “utworzenie partycji poza fizycznymi badsectorami” - jakoś z kiepskim skutkiem, jestem niezaawansowany, po programie mhdd który przed chwilą wypaliłem, poruszam się wg. youtubowej instrukcji, dam radę utworzyć taką partycję poza badsectorami? 

Jest to gdzieś opisane w przejrzysty sposób? 

pozdrawiam

Partycję w każdym programie możesz przesuwać względem pustego miejsca. wystarczy rozpocząć za lub skończyć przed miejscem na którym jest bad sector (cały czas mówimy o fizycznych badsectorach, więc warto zrobić sobie zapas).

 

MHDD powinien wypisywać miejsca w których w/w badsector jest ulokowany z tego co pamiętam.

W tabelce czas do końca pojawiły się gwiazdki [**:**:**], czyli ponad 24h by to trwało, przy 2500 bad sectorach wyłączyłem wczoraj skanowanie,  nie ma sensu ani scan, ani naprawa.

dzięki