Ilość maksymalna pamięci RAM do Dell Precision T3400

Witam,

Chce rozbudować Ram w Dell T3400 i rozeznałem wstępnie temat.

  • każda specyfikacja dostępna w internecie mówi o max 8 GB, i maksymalnej jednej kości 2GB;

  • telefonicznie otrzymałem informacje od Della, że maks to 16GB;

  • są 4 sloty pamięci czyli przy 16GB trzeba wrzucić w każdy slot po 4GB w jednej kości.

  • obsługiwane typy pamięci to DDR2 5300 i DDR2 6400, z opcją ECC lub bez;

Pytania:

  • jakiego dokładnego typy pamięci można tam wrzucić, są jeszcze jakieś dopiski, np 5300/E (takie mam obecnie) ale kupić można np. 5300/F. Czy to będzie śmigać?

  • czy waszym zdaniem 16GB jest możliwe do osiągnięcia?

  • czy nie trzeba będzie np. aktualizować Biosu aby to działało?

  • mam do zakupu 16GB - 4x4Gb 5300F ECC DDR2, firmy  HP. Czy to ma szanse działać?

 

Dziękuje za każde porady.

 

Siema,

źródło

Tłumacząc: kupując 4 takie same kości nie powinno być problemu.

Jak najbardziej.

BIOS z tego co zauważyłem ma aktualizacje w innym względzie.

Rozsądnie. Jeżeli są takie same kości, tak.

Cześć dawidbud1, mam taki sam zestaw jak Ty i także jestem zainteresowany rozbudową jednostki do 16 GB RAM. Proszę o informację czy udało Ci się rozbudować kompa o dodatkową pamięć. Jeśli tak to proszę o konfigurację i parametry ramów oraz wersję biosu jaką posiadasz.

Pamięć 4x4Gb 5300F ECC DDR2 to pamięć buforowana nie będzie działała w tym dellu. T3400 obsługuje moduły ECC, ale bez buforowania i rejestracji.  czyli oznaczone PC-5300E (żadnych oznaczeń PC-5300P, R, B, S ) tylko E.

czyli np. taką: http://allegro.pl/pamiec-512mb-ddr2-ecc-hynix-1rx8-pc2-5300e-667mhz-i6614916870.html

 

Wracam do tematu po czasie. Zrezygnowałem z 16gb ze względu na koszty. Szukam 4x2GB.
Czyli jak rozumiem mam poszukiwać jedynie pamięci o oznaczeniach:

  • 2GB DDR2 5300E ECC
    Lub
  • 2GB DDR2 6400E ECC
    Dobrze rozumiem?

Czy może kości bez ECC bedą też pasować ale o jakich dokładnie oznaczeniach?
Sprawdzone 6400U i 5300 i żadne nie działają.

Hej,

A jakie masz obecnie włożone kości?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Obecnie są 6400E ECC 4x 1GB

Zatem zdecydowanie takie! :slight_smile: 5300 trochę szkoda, bo są wolniej taktowane, co przełoży się na nieco mniejszą wydajność.