Ilość miejsca zajmowana przez gry

Witam

Większość gier np. Crysis ma na odwrocie opakowania minimalne wymagania gry. Często jednak gra zajmuje znacznie mniej lub więcej miejsca na dysku.

Na odwrocie Crysisa pisze, że gra zajmuje 12gb a u mnie na dysku tylko 6gb, Enemy Territory Quake Wars piszye 3gb a u mnie ponad 5gb i Time Shift podobno 8gb a na moim pc tylko 2,67.

Mam viste, i czy to coś poważnego???

Z góry dzięki.

Różne rzeczy są brane pod uwagę,doliczane jest jeszcze miejsce na plik wymiany,czasami jest wymagane skopiowanie i rozpakowanie plików,itd.,po rozpakowaniu wersje instalacyjne są kasowane.Co do Quake Wars możesz mieć wersję z pathami - gry sieciowe są często łatane

Najbardziej niepokoi mnie ten Time Shift bo pomiędzy 8gb a 2.67gb jest różnica.

Ja, mając pełną wersję przez jakiś czas, także miałem coś koło tego. Jednak nie jest to nic poważnego, nic się nie działo w trakcie gry. Tak samo przecież działają RIP-y z sieci :wink: też zajmują o wiele mniej miejsca niż pełne wersje, ale z kolei mają wycięte jakieś dane, np filmy, muzykę, jednak to tylko dlatego, żeby dysk tyle nie zajmował, żeby ściągać np. 2GB zamiast 5 :wink: jednak zdarzają się RIP-y, które są po prostu potężnie pakowane, tak samo może działają te gry.

Nie wiem, czy dobrze myślę, ale może jest tak, że to miejsce jest potrzebne po włączeniu gry, żeby mogła ona rozpakować pliki a po wyjściu automatycznie spakować. Jednak to trochę naciągana teoria chyba jest ^^

Nie wiem, mam nadzieję, że time shift będzie cały bo crysis chyba był w dodatku orginalny jak większość moich gier :smiley: