Ilość razy użycia CD-KEY

Witam, mam do was pytanie kupiłem dwa lata komputer razem z zainstalowanym Windows Vista. Komputer przeszedł już kilka razy format systemu i słyszałem, że CD-KEY w Windows Vista można użyć tylko 10 razy potem trzeba zadzwonić do Microsoft i poprosić o nowy. I moje pytanie jest taki jak sprawdzić ile jeszcze razy można użyć mojego CD-KEY, gdyż nie pamiętam ile razy formatowałem swój komputer przez te 2 lata a na pewno pare razy był?

niewiem nic o tym

być może przeprowadza się aktywację (ale raczej to bzdury)

Przykład Windows 7 Ultimate Box:

10 razy przez internet

Pozostałe aktywacje już tylko telefonicznie.

Co do Visty może być podobnie.

Raczej trudno to sprawdzić (ewentualnie dzwoniąc do Supportu Microsoftu) - po prostu aktywacja przez internet nie powiedzie się i użytkownik otrzyma monit o konieczność aktywacji telefonicznej.

Trzeba skorzystać z tel. stacjonarnego bo jak dotąd z komórki nie było możliwości aktywacji - a jeśli już to połączenie jest płatne.

To akurat bez różnicy, bo MS widzi na jakim kompie była przeprowadzana aktualizacja - prowadzi dokładny rejestr.

Niewygoda z telefonem jest taka, że aktywacja trwa trochę, a przez net idzie szybko. I tu MS chyba chce utrudnić ludziom życie. :lol:

Ja aktywowałem Office telefonicznie (wydaje mi się, że obywa się to tak samo, ale mogę się mylić) - i muszę powiedzieć, że mówił do mnie jedynie automat, a ja nie odezwałem się ani razu - obywa się to w taki sposób, że komputer generuje mi serię cyfr, które ja muszę podać automatowi, wpisując na klawiaturze telefonu. Gdy one się zgadzają automat dyktuje mi swoje cyfry i ja wprowadzam je do komputera - gdy będą one poprawnie aktywacja jest przeprowadzona…

Natknąłem się kiedyś w necie na instrukcje jak ten kod od Microsoftu wyliczyć - podobno nie jest to aż tak trudne, jak się wydaje…

Ale nie próbowałem, jak masz legalny system to nie musisz się męczyć zadzwonisz do Microsoftu i tam system Ci aktywują… nic się nie przejmuj, jeśli masz BOX’a to masz prawo przenosić system z komputera na komputer nie ograniczoną ilość razy. Jeśli natomiast masz OEM to masz prawo instalować i aktywować swój system nieograniczoną ilość razy na jednym komputerze na pierwotnie go zainstalowałeś…