Ilość SLOTÓW pamięci RAM w laptopie 15`4

Pytanie jak w temacie, czy każdy laptop 15,4 ma 2 sloty na pamięć RAM, czy może zdarzyć jakiś model co ma tylko 1 slot??

Z góry Dziękuję :slight_smile:

Kolego chyba mylisz pojęcia 15,4’ to wielkość matrycy twojego laptopa a nie jakaś wartość charakteryzująca ilość slotów w danym laptopie.

Zazwyczaj są dwa sloty.

Dokładnie, przeważnie są 2 sloty. Póki co najpopularniejszy sprzęt obsługuje maks 4 GB jednak coraz częściej można spotkać się z obsługą 8 GB. Ilość slotów w sprzęcie zawsze sprawdzisz tym programem. Powodzenia!

wiem że 15,4 to rozmiar matrycy, dlatego pytam jak to jest z tym rozmiarem, ponieważ w “małych” laptopach jest tylko 1 slot :slight_smile:

Zazwyczaj w laptopach są 2 sloty czy to w małych czy dużych , jeden slot zazwyczaj jest dostepny w łatwy sposób czyli znajduje się pod klapką od spodu laptopa a drugi slot to już bardziej skomplikowana sprawa bo może być w róznych miejscach a zazwyczaj pod klawiaturą i aby do niego się dostać trzeba zdmontować klawiature.

w nowych chyba zawsze są 2 sloty ale w trochę starszych zdarzały się 1 slotowe nawet 15,4 :wink:

Ja mam np. jeden slot :stuck_out_tongue:

Ale to chyba wina tego że mój lapciak jest z leksza cienki :stuck_out_tongue: