Ilość zapamiętywanych punktów przywracania w Viście

Witam!

Przejdę od razu do sedna. Co kilka dni muszę usuwać stare punkty przywracania bo potrafią zajmować nawet kilka GB, zostaje tylko ten najnowszy. I tu moje pytanie: czy da się jakoś ustawić aby system pamiętał 2-3 ostatnie punkty a starsze automatycznie usuwał? Szukałem w panelu sterowania ale nie znalazłem takiej opcji.

Jak dobrze pamiętam to standardowo Vista potrzebuje na przywracanie ok 12% partycji systemowej,żeby to zmienić wpisz w pole wyszukaj CMD,po otwarciu wiersza poleceń wpisz vssadmin resize shadowstorage /For=X: /On=X: /MaxSize=2000MB ,gdzie x to litera Twojej partycji systemowej,możesz sam zdecydować jaką ilość zachowasz dla przywracania systemu.Wydaje mi się że 2 GB jest w sam raz.Jako ciekawostkę podam że w WIN 7 jest to o wiele prostsze,zmianę można wprowadzić bezpośrednio w panelu zarządzania przywracaniem systemu.

Dzięki za szybką i fachową odpowiedź.

Zapomniałem dodać że CMD trzeba uruchomić jako Administrator,czyli PPM na wynik wyszukiwania i “uruchom jako Administrator”,działa,sprawdziłem na własnej “skórze”.