Ilu z was korzysta z Unity? - Ubunutu 11.04

Witajcie,

zastanawiam sie ilu uzytkownikow ubuntu 11.04 korzysta z nowego Unity ? Ponieważ osobiśćie pobawiłem się torchę tym wyglądem lecz później szybciutko wróciłem do standardowego Pulpitu. Jakoś nie widzę żadnych plusów korzystania z Unity bo wszystko co tak naprawde ono oferuje można skonfigurować na standardowym pulpicie :slight_smile:

pozdrawiam

Jak dla mnie Unity wymaga jeszcze wielu poprawek oraz pracy twórców tego projektu. Miałem niedawno zainstalowane nowe Ubuntu jednak nie wytrzymałem z nim zbyt długo. Szybkość działania oraz stabilność pozostawiała wiele do życzenia, compiz sypał się na potęgę… Unity powinno mieć również więcej opcji konfiguracji. Cóż, jak na razie pozostaje czekać na nowe wersje Ubuntu oraz aktualizacje interfejsu.

Ja korzystam z Unity + KDE. Dopiero w takim połączeniu czuje się spełniony.

Unity zniechęciło mnie praktycznie zerową możliwością konfiguracji, po paru dniach testowania wróciłem do Gnoma. Nie na długo jednak, skusiłem się na obejrzenie co nowego w KDE i… jestem pod wrażeniem. Przez kilka lat używania Gnoma, nie miałem pojęcia jak bardzo zmieniło się KDE. Polecam wszystkim choćby przetestować to środowisko.

A ja nie wiem jak włączyć Unity. Pomoże mi ktoś? Będę wdzięczny.

Dla mnie unity jest wyśmienite ale ma kilka denerwujących błędów.

  • Kiedy mam zmaksymalizowany jakiś program i chcę go zminimalizować to minimalizują się te programy co są pod spodem.

  • Czasami zanikają przyciski zamknięcia, min, max

  • Banshee czasami nie chce się zmaksymalizować do końca, bo jest ucięta góra oraz wtedy nie da się korzystać z jego interfejsu, bo wszystko jest przesunięte choć wizualnie jest na miejscu.

przy logowaniu zaznaczasz swojego uzytkownika i na samym dole ekranu masz cala liste roznych pulpitow do wyboru wybierz ubuntu zamiast ubuntu classic… nie zapomnij ze musisz miec ubuntu 11.04 zainstalowane :slight_smile:

Dzięki ziomek.A ja przekopywałem ustawienia systemu :smiley:

No to by ci to trochę czasu zajeło…

Ja osobiście korzystam i jestem zadowolony. Pomysł z ikonkami po boku jak dla mnie bardzo dobry.Szybkość troszkę pozostawia do życzenia ale samo środowisko nie jest najgorsze. Kadu jest jeszcze (domyślnie) nie przystosowane do tego środowiska. Wraz z aktualizacjami programów powinny one działać coraz lepiej :slight_smile:

A z drugiej strony przeicez da sie zrobic taki wyglad jaki jest oferowany przez unity za pomoca kilku dodatkow w Ubuntu i wszystko jest gucio

Da się zainstalować Unity na Mincie? W końcu to też pochodny Ubuntu, w kilku miejscach jeszcze nie wszystko zostało zmienione (np. w Menu mam UbuntuTweak :D)

Pewnie się da, ale nie wiadomo jak to się będzie sprawować.

Przetestowałem - dla mnie nieciekawe. Wole Klasyczne Ubuntu.

Zobaczymy co poprawią w wydaniu 11.10. Coś tam mają z Unity 2D wymyślać. Wyniki zobaczymy już w drugiej wersji alpha, albo najpóźniej w wersji BETA 1.

P.S Nie wiecie czemu wywalono wersję RC z harmonogramu wydań ?

Unity + KDE ale używam raczej "rekreacyjnie:

Używam Unity i wg mnie nie jest złe. Oczywiście jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia, ale jet to jeszcze wczesna wersja :wink:

P.S. Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zastąpieniem Ubuntu Debianem z KDE :slight_smile:

Bardzo się rozczarowałem nowym wyglądem ubuntu 11.04. Jak dla mnie jest on bardzo nieczytelny , a nawet nie poręczny - taki cukierkowy. Programiści próbowali coś polepszyć a wyszło fatalnie. Szybciutko przeszedłem do starego wyglądu jest on bardziej czytelniejszy i funkcjonalniejszy niż ten nowy.

Ja osobiście zacieram rączki na Gnome 3 w Ubuntu :)… Miejmy nadzieje że będzie wraz z wypuszczeniem finalnej wersji Ubuntu 11.10 :slight_smile:

W 11.10 ma być właśnie łatwiejsza instalacja tego środowiska. Jak zainstalowałem GNOME 3 na 10.04 to system już nie wstał. :slight_smile: