Imac G5 A1076 format, postawienie systemu, język duński


(Kakarotto0) #1

Witam


(TomTar) #2

To wszystko można zrobić samemu. A czemu z neta? Logujesz się do AppStore i tam możesz zaopatrzyć się w system. Robisz bootowalnego pendriva i do roboty. Więcej informacji znajdziesz na myapple.pl


(macminik) #3

iMac G5 obsługuje maksymalnie 10.5.8 i ten system polecam zainstalować. Niestety aby o zrobić, musisz mieć płytę DVD z instalacją. Maci z PPC nie botują się z Pendrive’a. To znaczy jak się uprzeć, to się zabootują ale to trochę skomplikowane. Jeśli chcesz być w pełni legalny to możesz z netu pobrać 10.3 i zainstalować go, gdyż z takim systemem komputery sprzedawano. Tym samym nie łamiesz prawa. Jednak 10.3 jest już bardzo ułomny, więc proponuję 10.5.8 kóry jest najlepszy dla tego komputera. Nie wiem czy jeszcze jest dostępny w sklepie Apple… chyba już nie.  Tak czy inaczej, bez płyty się nie obejdzie.


(Toxic_one) #4

Jedyny ogólnie dostępny system w MAS to 10.10 Yosemite. MAS dostępne jest od od Snow Leoparda ale w wersji 10.6.6. Do autora, twój iMac ma procesor Power PC czyli max zainstalujesz Leoparda 10.5.x. Fabrycznie był sprzedawany z Leopardem 10.5.8 i do niego  masz dożywotnią licencje nabytą w raz z komputerem. Wiec musisz albo poszukać na ebay płytek Retiall tak wygląda płytka leoparda http://www.thebookyard.com/images/OSX5.jpg. Szare płytki z OSX to dedykowane pod konkretny model wiec je omijaj. Drugą opcją jest ściągnięcie z neta OSX z którym twój komp był sprzedawany fabrycznie(będzie to w pełni legalne)

Wypalenie na płycie DVD Dual Layer. Niektóre Power Mac’i, da się zmusić do bootowania z USB. ale jest z tym trochę zabawy.

Masz pytania pisz na gg: 9829101 chętnie pomogę :slight_smile: