IMAC - kilka pytań

Witam ! Mam kilka pytań odnośnie komputera imac:

  1. Mam sieć wlan bezprzewodową (radiówke) która działa przez sygnał z antenki co mam za oknem. W tym kompie to teraz mam musze podłączyć taki kabel z antenki do kompa. A w imac jest taki port ? Czy jest jakaś inna technologia ?

  2. Wbudowany mikrofon gdzie sie znajduje ?

  3. Wbudowana kamerka iSight w którym miejscu sie znajduje ?

  4. Która karta graficzna lepsza ?

* Procesor graficzny NVIDIA GeForce 9400M z 256 MB pamięci SDRAM DDR3 współdzielonej z pamięcią główną3

* Procesor graficzny ATI Radeon HD 4670 z 256 MB pamięci GDDR3

  1. Można na tym komputerze zainstalować Windows 7 ? Nie będzie żadnych problemów z np. klawiaturą i myszką ?

  2. Jest cd-room ? Bo sam nie wiem gdzie by sie mogł zmieścić w takim monitorze ?

  3. Który procesor lepszy ?

* Procesor Intel Core 2 Duo 3,06 GHz z 3 MB współużytkowanej pamięci podręcznej L2

* Procesor Intel Core 2 Duo 3,33 GHz z 6 MB współużytkowanej pamięci podręcznej L2

Nie wiem w jakim standardzie jest ten internet bezprzewodowy.

Bo jeśli wi-fi, to iMac ma coś takiego (standard b/g/n), choć nic nie wiem o możliwości podłączenia dodatkowej anteny, ma wbudowane. Ewentualnie można by skorzystać z routera w trybie bridge, który by odbierał sygnał z anteny za oknem i retransmitował w pomieszczeniu (chyba nawet najtańszy Pentagram Cerberus ma coś takiego, choć należałoby się upewnić przed zakupem).

Jeśli wimax, to dostawca internetu powinien dostarczyć odbiornik ze złączem ethernet (kablowym), USB oraz bezprzewodowym wi-fi. Coś nie wydaje mi się, by w komputerze była montowana karta wimax, prawdopodobnie jest zwykła wi-fi.

Mikrofon na pewno jest. Jak mniemam jest koło kamerki, na górze pośrodku monitora, a jeśli go tam nie ma, to jest na dole, pod monitorem, tam też są wbudowane głośniki stereo.

Napęd DVD jest z boku, po prawej stronie, to taka szczelina jak w wielu radioodtwarzaczach samochodowych.

Karta graficzna i procesor to zależy, do czego ten komputer, bo jeśli nie do gier, to nie ma znaczenia. Ten Radeon powinien być wydajniejszy. Procesor o większym taktowaniu oraz pamięci podręcznej również. Generalna zasada - co droższe to wydajniejsze.

Windows XP na pewno pójdzie, siódemka to nie wiadomo, chyba nie jest jeszcze oficjalnie wspierana (były problemy na macintoshach jak się pojawiła), ale wcześniej lub później będzie. Trzeba by zapytać sprzedawcę, powinien wiedzieć.

Ja bym proponował XP. Posłuży do uruchamiania programów i gier, które nie maja odpowiednika na macintosha. Dwa przebajerowane systemy na jednym komputerze to trochę za dużo, a siódemka nie oferuje niczego wyjątkowego wobec MacOS, by jej używać. XP jest szybszy, mniej muli (rzadziej korzysta z dysku), działa pod nim znacznie więcej programów, a gier wykorzystujących DirectX 10 jest jak na lekarstwo, gracze nie polubili Visty, a przyszłością jest DirectX 11, którego mało która grafika ma, a pierwsze są jeszcze niedopracowane.