iMac Late 2015 nie wykrywa innej pamięci RAM

Dzień Dobry,

Problem wygląda tak, że iMac 27" Late 2015 startuje bez problemu z oryginalną pamięcią Elpida PC3L-14900 4GB 1866MHz.

Miałem oryginalne kości wolniejsze z iMaca Late 2013, które tam działały i chciałem ich użyć w nowym iMacu. Są to Elpida PC3L-12800 8GB 1600MHz X2 oraz jedne Micron PC3L-12800 4GB. Na jakiekolwiek z tych kości nie startuje. Czytałem inny wątek poświęcony temu, podobno ludziom iMac staruje na wolniejszych kościach.

Moje pytanie brzmi: czym to może być spowodowane i dalej, czym się kierować przy zakupie nowych kości do iMaca 2015. Czy wystarczy kupić pamięci PC3L-14900, czy od czegoś innego to zależy.

Edit: Przy starcie na pamięciach ze starszego iMaca słychać jeden sygnał co 5 sekund, brak obrazu - ze strony apple wiemy, że to oznacza nie wykrycie jakiejkolwiek pamięci RAM przez iMaca.

Po włożeniu oryginalnej 4GB i nieoryginalnej nie ma obrazu, ale komputer nie wydaje żadnych dźwięków, prawdopodobnie dlatego, bo wykrył 4GB, więc nie ma powodu do sygnalizowania braku pamięci jak wyżej.

Po wyjęciu nieoryginalnych pamięci działa.

Nieoryginalne pamięci to skrót myślowy. Są to oryginalne pamięci Apple, ale że starszego modelu i wolniejsze.

Na starszym iMacu pamięci działają.

Pozdrawiam

Co podaje specyfikacja produktu u producenta na temat kompatybilności?

Podaje:

  • PC3-14900
  • Unbuffered
  • Nonparity
  • 204-pin
  • 1867MHz DDR3 SDRAM

Więc w teorii każda pamięć PC3-14900 będzie działać, jednak niektórzy podają, że PC3-12800 bez problemu działa. Tu niestety nie

Najwyraźniej Twój model nie obsługuje, może inni mają jednak ciut inne modele. Wg mnie 14900 załatwi sprawę.