Image Ready - Animacje przycinają się po zapisaniu!

Otóż gdy robię jakąś animację to gdy “odtwarzam” ją w IR wszystkie jest płynne i ładne lecz gdy tylko ją zapisze animacja “przycina się”. Co robić?? Reinstall Photoshopa nie pomógł :frowning:

Do jakiego formatu zapisujesz ??

Kliknij w Save optimizet as (czy coś takiego) i wybierz Gif :wink:

zapisuje do gifa przez “save optymized as…” ale kiedyś nie miałem tego problemu nie wiem od czego to się porobiło

No mi się animacje przycinały jak miały durzy rozmiar i ogólnie w przeglądarce IE ale w Firku nie było takich problemów…

W czym ogladasz animację?IrfanView?

I ile ona zajmuje i jaki ma rozmiar PIX

przeglądałem je w kilku przeglądarkach internetowych w tym firefox którego używam i IE7 a moją przeglądarką obrazków jest IrfanView

każdy obiekt się przycina nawet avki po 30 kb w rozmiarze 100x100 PIX

a moze ktorys obrazek jest za krótki? zboku albo z góry?

nie wszystkie są takiego samego rozmiaru… chodzi o to, ze ustawiam czas wyświetlania się klatki na 0 sek a zapisuje się tak jakbym ustawił na 0,1 sek ale jak “odtwarzam” w Image Ready to wszystko jest w porządku

ustaw na 0,2 albo pobaw się tymi opcjami

cxzcyg7.jpg

niestety nic nie pomogło… :frowning:

weś daj linka do tego pliku obczaje czy u mnie też przycina…

ok nie ma sprawy :smiley:

chciałem na avka dodać sobie "skaner: i oto jak wygląda

avekmo0.gif

w imageready animuje się dużo płynniej :!: a tutaj się przycina ale czmu to ja nie wiem :?:

Normalnie działa :? to coś u ciebie z grafiką czy jakoś tak…

właśnie nie w imageready ten skaner chodzi dużo szybciej i inne animacje zrobione w nim też animują sie w IR szybciej a u zrobione u kolegi chodzą normalnie :frowning: co tu robić :?:

To zmniejsz ilość klatek w opcji “Tween”.

zmniejszyłem ilość klatek ale nadal po zapisaniu animacja traci płynność :frowning:

Zrób u kumpla w IR IDENTYCZNĄ animację i zobacz czy będzie tak samo jak u ciebie - że w IR chodzi płynnie a później już nie…

Wtedy będziesz miał 100% pewności :wink:

Ja mam może dość głupie pytanie. Gdzie znajdę tutorial, aby zrobic taki “skaner”. Szukałem na forum, ale nic nie znalazłem. Z góry dziękuję.

Ustaw sobie czas wyświetlania klatki na 0,3sek i nie marudź bo animacja normalnie działa ewentualnie zmniejsz o połową ilość klatek czyli uduń co 2 klatkę :slight_smile:

A jak chce zapisac w postaci *.gif to nie moge bo mam tylko do wyboru *.html,*.jpg i nie wiem co mam zrobic ;/

Wybierasz zapisz zoptymalizowany jako wybierasz nazwe, typ i zapisujesz.