Import bazy .pst do Thunderbirda


(Suprise) #1

Witam,

znalazłem tylko jedną wtyczkę PST Import 1.2, ale niestety nie działa z najnowszą wersją Thunderbirda. Czy istnieje jakaś możliwość zaimportowania bazy maili z .pst czy jedyne wyjście to instalacja Outlooka, import do niego i dopiero do Thundera?


(goomish) #2

Nie wiem, czy to jedyna metoda, ale z pewnością najszybsza i najprostsza w realizacji. Zwłaszcza, że trialowych wersji MS Office jest od koloru do wyboru.

-- Dodane 07.04.2010 (Śr) 14:26 --

Widzę, że moderator wywalił ci posta nt. instalacji triala Outlooka. Pewnie rzeczywiście miałeś już kiedyś zainstalowanego triala, stąd drugie podejście się nie udało. Pewnie można by kombinować z czyszczeniem rejestru i usuwaniem śladów poprzedniej instalacji, ale to marny sposób. Długo trwa, jest żmudny i nie daje 100% pewności, że się uda.

W takim razie dwa nowe sposoby:

  1. Znajdź kogoś z Outlookiem, podłacz na jego komputerze swój plik PST, zainstaluj (jeśli trzeba) Thunderbirda i wykonaj potrzebne eksporty/importy. Na koniec kopiujesz z tamtego komputera profil Thunderbirda (a przynajmniej mailboxy) i kopiujesz na swój komputer.

  2. Tu nie musisz się ruszać z domu i odnawiać znajomości ale trzeba będzie pościągać paręset MB (kilka GB) z internetu. Zainstaluj jakiś program do obsługi komputerów wirtualnych (MS Virtual PC 2007, Virtual Box itp. na nim wirtualnego Windowsa (np. stąd -> http://www.microsoft.com/downloads/deta ... d0a413c8ef), tego trialowego Outlooka i Thunderbirda. Dalej tak samo jak w punkcie 1 :-). Na koniec kopiujesz z wirtualnego dysku profil Thunderbirda (a przynajmniej mailboxy) i kopiujesz na komputer fizyczny.