Import elektroniki z USA - koszty


(Hitm3n) #1

Witajcie.

 

Mam takie pytanko, może ktoś się w tym lepiej orientuje. Otóż, zastanawiam się nad zakupem MYO (https://www.thalmic.com/en/myo/), ale nie bardzo wiem, ile mogą mnie wynieść koszty cła i podatków. Znalazłem jakiś kalkulator jakiś czas temu, ale coś dziwnie mi liczył i dodawał koszty jakieś dziwne typu ubezpieczenie, czego nie potrzebuję. Samo urządzenie kosztuje 149$, przesyłka 10$, a co z resztą? Ile tak orientacyjnie może wyjść? Może ktoś już coś z USA kupował i miał z tym do czynienia?


(GL1zdA) #2

Cła na elektronikę nie ma, możesz dostać VAT 23% (od kwoty zakupu+przesyłki, czyli około 110 PLN) + ewentualnie opłaty celne, w zależności gdzie paczka wyląduję (na poczcie płaciłem chyba kilka złotych albo wcale, ale jak trafisz na dziwnego kuriera z własną agencją celną to i kilkadziesiąt złotych może być).


(Jjoasz) #3

jeszcze należy doliczyć oplatę importową, np. jak tu: http://www.ebay.co.uk/itm/NEC-MultiSync-LCD2490WUXi-24-Widescreen-LCD-Monitor-Black-With-Touch-Screen-/121287222754?pt=Computer_Monitors&hash=item1c3d4825e2

 

przy czym zależy ona od rodzaju towaru i kraju przeznaczenia… 8)


(lukasz_n) #4

Kupowałem Kindle na Amazonie. Sklep doliczył sobie “koszta podatkowe” do całkowitej wartości zamówienia z adnotacją że jeżeli przejdzie bez tego to zwrócą te pieniądze. Przesyłka została dostarczona przez UPS. Wraz z czytnikiem dostałem kwit z agencji celnej(UPS) na którym zaznaczono że cła na taki przedmiot nie ma, natomiast VAT 23% oczywiście się należy i została już pokryta przez sklep. W Twoim przypadku dolicz do swojego zamówienia 23% podatku VAT- taką kwotę w najgorszym przypadku przyjdzie Ci zapłacić.


(Rifu) #5

już mam nadzieje, niedługo będzie bez cła :slight_smile: