Import poczty z Thunbderbirda na klienta poczty windows live

(system) #1

Witam,

chciałbym się przenieść na klienta poczty usługi windows live, jednak ze względu na limity internetowe chciałem przeimportować całą pobraną już pocztę z Thunderbirda i tu się narodził mój problem.

W kliencie Windows Live jest tylko import z Outlooka Express 6, Poczty Systemu windows i poczty windows live a nie ma Thunderbirda.

Czy jest jakiś sposób na zaimportowanie poczty albo przekopiowanie plików inbox, MSF tak żebym nie musiał jej od nowa pobierać ?

Przyznam, że nie uśmiecha mi się pobieranie od nowa 6GB maili (ok. 20tysięcy listów)

Mój system to Windows Xp Prof. 32bit SP2

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

(mikber18) #2

najłatwiej bedzie jak skopiujesz wszystkie maile do windows mail a potem importujesz je przez windows live.

Swoją drogą, co spowodowało że wybrałeś Windows Live jako e-mail, oni dostarczają dużo spamu.

(system) #3

nie wybrałem poczty hotmail, chcę tylko przenieść swoją pocztę gmail na klienta usługi windows live.

Thunderbird niestety stał się trochę ociężały i oferuje zbyt małą według mnie funkcjonalność.

(goomish) #4

MBox Proxy (NG) -> http://branch-prediction.jogger.pl/2010 ... roxy-ng-1/

Ustaw w WLM tymczasowe konto wg instrukcji w paczce z programikiem i w ciągu kilku chwil będziesz miała zaimportowane wszystkie maile z Thunderbirda.

Mała uwaga. Tej nowej wersji nie używałem więc nie wiem, ale stara nie bardzo umiała importować z podziałem na foldery. Więc trzeba było robić to etapami. Np. eksportować zawartość thunderbirdowego pliku Outbox (folder wysłane), która lądowała w folderze Odebrane programu importującego. Trzeba to potem przenieść do skrzynki/folderu Elementy wysłane. Czynności powtórzyć dla każdego "obrabianego" pliku mbx thunderbirda :slight_smile:

(floyd) #5

To znaczy kto dostarcza spamu? Windows Live ? ? ? ? ? ?

(system) #6

Niestety u mnie to nie działa, podczas importu wyskakuje jakiś error i koniec pieśni.

Wielka szkoda, że po prostu nie da się przekopiować plików z folderu TB do WLM.