Import SAVE z Wiedźmina I do Wiedźmina II

Witam!

Mam problem z importem save z Wiedźmina I do Wiedźmina II. Wiedźmina I przeszedłem w całości, mimo tego Wiedźmin II nie może znaleźć mojego save. Save z “jedynki” znajduje się w:

C:\Users\Paweł\Documents\The Witcher\saves

z tego co się orientuje jest to dobra lokalizacja tego pliku.

Czy może na to wpływać fakt, że Wiedźmina II zainstalowałem jako pierwszego, włączyłem go ale nie grałem, tylko zająłem się częścią pierwsza?

Proszę o pomoc.

Spróbuj wrzucić do save’ów od drugiej części.

Wrzuciłem do:

C:\Users\Paweł\Documents\Witcher 2\gamesaves

i dalej to samo.

Skopiuj save’y. Odinstaluj obie gry. Następnie zainstaluj Witcher I i wczytaj w niej kopię save’a. Potem zainstaluj Witcher II i rozpocznij od początku.

Powinno zadziałać.

Z tego co wiem w grę wchodzi tylko import zapisów z finalnej lokacji. Poza tym nie ma się o co bić.

Czyli muszę posiadać save z tej lodowej krainy?

No tak. Rozmaitość zbroi, broni itp. w II jest tak duża w porównaniu z I, że moim zdaniem ten import niczemu specjalnie nie służy.

Zbroja Kruka przydaje się na początku gry. Srebrny miecz też, bo nie traci się go po prologu tak jak miecza standardowego z W2.

Poza tym bardziej niż o przedmioty chodzi o wybory fabularne dokonane w pierwszej części gry.

LOL, nie da się zaimportopwać do nowszej gry, save’a ze starszej. To tak jakbyś chciał do malucha wsadzić silnik od ferrari…

Paranienormalny , od Wiedźmina możesz już podczas tworzenia gry twórcy o tym wspominali.