Import telefonów z Anglii - Komisy?

(Dinusia40) #1

Witajcie

Mam pytanko odnośnie kupna telefonów z Angli.

Ponieważ mam kolege w Anglii chcemy założyć można tak powiedzieć biznes. On będzie kupować z 20, 30 telefonów w UK i wysyłać Mi do Polski gdzie ja będe sprzedawać na Allegro i nie tylko.

Moje pytanie brzmi! - Gdzie można tanio kupić telefony w Angli?

Czy są jakieś komisy/lombrady etc. Nie interesuje mnie angielski ebay.

Telefony mają być praktycznie w całym komplecie tj. pudełko, ładowarka, instrukcje etc..

Czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanko :]

(Duda) #2

A wiesz że to nielegalne? Trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

(Tommekx) #3

To dlaczego kolega się tego nie dowie, skoro mieszka w Angli?

A poza tym od tego niestety trzeba odprowadzać podatek.

(system) #4

W komisach zapewnie sie nie opłaca. Najlepsze rozwiązanie to ebay.

(freedom) #5

weź pod uwagę, że w Anglii/Irladnii telefony komórkowe wcale nie są dużo tańsze.

pytaj kolegę po ile dany model, wchodź na allegro i przelicz czy opłaca się ich sprzedawanie.

(Dinusia40) #6

Słuchaj!

Jeśli kupujesz cały komplet z papierami na ten telefon to dlaczego to ma byc nie legalne. Dowiadywalem sie od człowieka, który sciaga telefony i mowi ze na granicy pokazuje tylko papiery na telefony i bez problemu jedzie dalej. Zero cła, podatku itp…

(system) #7

Jak będziesz ściągał po kilka sztuk to się nie doczepią, ale jak 30 to juz może być gorzej. Cła na telefony nie ma.

(mR. Yo) #8

całkowicie się opłaca ale to nie legalne ja mieszkam w anglii i wejź pod uwage że telefony a własćiwie ładowarki majom inne wejście niż w polsce tak samo oprogramowanie jest angielskie żadko się spotyka telefon z polskim menu telefony są dużo tańsze niż polsce bo popwierwsze w anglii dostajesz tygodniówki i jest ci poprostu łatwiek kupić a w polsce za jeden miesiąc pracy

nie kupisz samsunga E900

(system) #9

mR. Yo taka ładowarka kosztuje 10zł na allegro:P

(Dinusia40) #10

mR. Yo a powiedz Mi dlaczego to jest nie legalne?

Pisze to gdzieś w regulaminie prawa? Może jest jakiś punkt, który mówi

o sprowadzaniu żeczy z zagranicy?

Widzisz, jeśli nawet się dogadać z jakimś serwisem który na miejscu by wgrywał Polaka do telefonu a z przejściówkami na Polskie gniazdo nie ma problemu (koło Mnie w sklepie kosztuje 3zł). :wink:

(system) #11

Witheld jak chcesz sprowadzać po 30 telefonów, to chyba nie wmówisz urzędasom, że kupujesz to na własny użytek, a nie handel. No chyba, że będziesz ryzykował.

(freedom) #12

a co z gwarancją? :smiley:

osobiście wolę kupić telefon 50 czy 100zł droższy, a mieć gwarancję na te 12 miesięcy.

(Marxxx1) #13

po co się trudzić skoro taniej kupisz na aliexpress

tylko pamiętać aby nie płacić przez paypal tylko przez skrill