Import telefonów z Anglii - Komisy?

Witajcie

Mam pytanko odnośnie kupna telefonów z Angli.

Ponieważ mam kolege w Anglii chcemy założyć można tak powiedzieć biznes. On będzie kupować z 20, 30 telefonów w UK i wysyłać Mi do Polski gdzie ja będe sprzedawać na Allegro i nie tylko.

Moje pytanie brzmi! - Gdzie można tanio kupić telefony w Angli?

Czy są jakieś komisy/lombrady etc. Nie interesuje mnie angielski ebay.

Telefony mają być praktycznie w całym komplecie tj. pudełko, ładowarka, instrukcje etc…

Czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanko :]

A wiesz że to nielegalne? Trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

To dlaczego kolega się tego nie dowie, skoro mieszka w Angli?

A poza tym od tego niestety trzeba odprowadzać podatek.

W komisach zapewnie sie nie opłaca. Najlepsze rozwiązanie to ebay.

weź pod uwagę, że w Anglii/Irladnii telefony komórkowe wcale nie są dużo tańsze.

pytaj kolegę po ile dany model, wchodź na allegro i przelicz czy opłaca się ich sprzedawanie.

Słuchaj!

Jeśli kupujesz cały komplet z papierami na ten telefon to dlaczego to ma byc nie legalne. Dowiadywalem sie od człowieka, który sciaga telefony i mowi ze na granicy pokazuje tylko papiery na telefony i bez problemu jedzie dalej. Zero cła, podatku itp…

Jak będziesz ściągał po kilka sztuk to się nie doczepią, ale jak 30 to juz może być gorzej. Cła na telefony nie ma.

całkowicie się opłaca ale to nie legalne ja mieszkam w anglii i wejź pod uwage że telefony a własćiwie ładowarki majom inne wejście niż w polsce tak samo oprogramowanie jest angielskie żadko się spotyka telefon z polskim menu telefony są dużo tańsze niż polsce bo popwierwsze w anglii dostajesz tygodniówki i jest ci poprostu łatwiek kupić a w polsce za jeden miesiąc pracy

nie kupisz samsunga E900

mR. Yo taka ładowarka kosztuje 10zł na allegro:P

mR. Yo a powiedz Mi dlaczego to jest nie legalne?

Pisze to gdzieś w regulaminie prawa? Może jest jakiś punkt, który mówi

o sprowadzaniu żeczy z zagranicy?

Widzisz, jeśli nawet się dogadać z jakimś serwisem który na miejscu by wgrywał Polaka do telefonu a z przejściówkami na Polskie gniazdo nie ma problemu (koło Mnie w sklepie kosztuje 3zł). :wink:

Witheld jak chcesz sprowadzać po 30 telefonów, to chyba nie wmówisz urzędasom, że kupujesz to na własny użytek, a nie handel. No chyba, że będziesz ryzykował.

a co z gwarancją? :smiley:

osobiście wolę kupić telefon 50 czy 100zł droższy, a mieć gwarancję na te 12 miesięcy.

po co się trudzić skoro taniej kupisz na aliexpress

tylko pamiętać aby nie płacić przez paypal tylko przez skrill