Import wiadomości .mdb w Windows Live

Mam problem z importem skrzynki odbiorczej do Poczty Windows Live.

Poprzednio miałem outlooka, ale teraz przesiadłem się na windows 7 i chcę zimportować skrzynkę odbiorczą, którą wcześniej wyeksportowałem do pliku .mdb.

Jak to zrobić? W Windows Live nie ma możliwości eksportu takiego pliku.

Muszę ten plik jakoś przekonwertować? Na jaki? Jakim programem?

Uściślij…

  1. Masz na myśli Outlook Express 6( dołączony do systemu Windows) czy MS Outlook (2000-2007 itd) - składnik pakietu MS Office.

  2. Wyeksportowałeś do pliku mdb (plik MS Access) czy dbx (czyli po prostu kopia folderu poczty Outlook Expressa)

Ale - jeżeli założyć, że wiesz co napisałeś i nie popełniłeś błędu ani literówki - to miałeś MS Outlooka i wyeksportowałeś do pliku bazy danych Access. W takim razie powinieneś:

1 . Zainstalować MS Office (choćby tylko Outlooka)

  1. Zaimportować doń ten plik mdb

  2. W programie Windows Mail wykonać import z programu Outlook (2000-2007)

Wyeksportowałem do pliku .mdb w MS Outlook 2007, tego z Office’a.

I mam tylko tą podstawową płytkę Office 2007, w której nie ma Outlooka. Nie wiem skąd się tamten outlook wziął na tamtym komputerze (taty komputerze…). Myślę, że w sklepie mu zainstalowali inną wersję Office.

No i co w takiej sytuacji robić?:\

No to:

  1. Ściągnij wersję testową, wykonaj[*] opisane wyżej kroki dot. importu/eksportu wiadomości, a potem… albo zostaw sobie Office do końca trwania okresu próbnego albo od razu usuń. I po sprawie.

[*] - Odinstaluj wcześniej “swojego” Office’a, żeby uniknąć ew. kłopotów a kluczami/ aktywacją itp.

  1. Możesz też nie bawić się tyle z tymi reinstalacjami, ściąganiem triali itp, i po prostu iść do taty z tym plikiem mdb tam wyeksportować go do Windows Mail (lub Windows Live Mail jeśli taty komp to XP lub 7) a do swojego komputera zgrać całą zawartość folderu C:\Users%użytkownik%\AppData\Local\Microsoft\Windows Mail

Zainstalowałem outlooka, zaimportowałem tamten plik, eksportowałem go do innego formatu i spróbowałem go w Poczcie Live zimportować.

No i się nie da. Bo w tym Live można bodajże importować pliki formatu outlook 6 oraz poczty live.

A w outlooku 2007 miałem są tylko opcje to tego nieszczęsnego .mdb i .xls…

Hmm… Nie mam jak sprawdzić osobiście, ale są tacy co twierdzą, że można z Outlooka importować do Windows Live Mail. Ja bym im wierzył, w końcu to MVP z Outlooka/Windows Mail :slight_smile:

http://social.answers.microsoft.com/For … 7e5d15d2a8

Ale jeśli nie, hmm… dużo masz tych maili? Masz do dyspozycji jakieś w miarę dobre (szybkie) łącze internetowe? Pytam, bo mnie by się już dawno znudziło bujanie się z tym importem/eksportem w kółko :-). Po prostu założył bym sobie konto na gmail.com, włączył tam protokół IMAP i następnie:

  • utworzył w Outlooku nowe konto, właśnie to gmailowe,

  • poprzenosił wszystkie maile na gmaila (utwórz sobie wcześniej jakiś nowy folder/y żeby jakoś nad tym zapanować)

  • w Windows Mail utworzył takie samo konto gmailowe

  • na koniec poprzenosił maile do swoich folderów docelowych w Windows Mail

Oczywiście, jeżeli tych maili jest sporo - kilkaset MB czy gigabajty, to cała ta operacja może trwać zbyt długo, ale jeżeli mniej, to czemu nie spróbować? :slight_smile:

P.S. Kontakty też możesz zmigrować - via plik csv. Bezpośrednio Outlook -WM albo za pośrednictwem gmaila (skorzystaj z webmaila)

P.S.2. Pisałem wyżej o przenoszeniu maili. Na wszelki wypadek jednak kopiuj a dopiero jak wszystko będzie OK - ręcznie kasuj zbędne kopie. To tylko komputer i nigdy nic nie wiadomo :slight_smile: