Import XML do istniejącej bazy

Witam, mam problem z importem bazy wpisów do katalogu w pliku XML do istniejącej już bazy danych.

Możliwa jest opcja importu bazy z poziomu admina katalogu ale wyskakuje od razu błąd z poziomu phpmyadmin ładuje sam plik, ale nie wysyła żadnych zapytań.

Z góry dzięki za pomoc.

  1. Czy struktura XML jest poprawna?

  2. Jaki to błąd?

Struktura jest poprawna.

Jeśli chodzi o błąd to z poziomu panelu administracyjnego wyskakuje tylko komunikat: “Błąd! wystąpił błąd podczas importu”, bez żadnych szczegółów.

Jeśli chodzi o phpmyadmin to importuje plik pomyślnie lecz żadne rekordy nie są dodane. Tak jakby plik był pusty.

Dodane 22.04.2011 (Pt) 18:42

Plik był zgrywany z katalogu mini otwarty i wgrywam go na ten sam katalog. Zmieniłem kodowanie na utf8 general_ci i gdy ponownie próbowałem wgrać go przez phpmyadmin wyskoczył błąd “Plik XML ma nieprawidłową strukturę lub jest niekompletny. Proszę skorygować problem i spróbować ponownie”. Także sorry za wprowadzenie w błąd, że struktura jest poprawna, ale taka powinna być gdyż zgrywana była z takiego samego katalogu. Co może być przyczyną i jak to można naprawić?

No to jeszcze pytanie czy ma błędy (sprawdzić można walidatorem W3C, albo dobrym edytorem, względnie jakimś Tidy dla Firefoxa), czy tabela/baza do której chcesz włożyć dane ma inną strukturę.

Spróbuj zaimportować do pustej bazy XML, czy w ogóle coś się uda.

No i Jeszce jedno pytanie - jak długo wykonuje się wysyłanie i jak długo twa import - być może czas jest zbyt krótki i nie zdąży przeczytać/przerobić wszystkiego.

Sprawdziłem plik KED-em, jest wszystko OK. Baza do której chce go zarzucić jest świeża, same tabele generuje katalog, więc struktura powinna być taka sama.

Jeśli chodzi o czas ładowania to zarówno z panelu administracyjnego jak i phpmyadmin import trwa bardzo krótko. Koło kilku max do 10 sekund.

Dodane 27.04.2011 (Śr) 15:04

Poprawiłem kodowanie na utf8 general_ci to teraz wyskakuje błąd o odmiennej strukturze w pliku XML. Jest to dziwne ponieważ skrypt katalogu jest ten sam. Co może być przyczyną i jak to naprawić?