Inastalacja linux'a z kodu źródłowego

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć , jak zainstalować linuxa z kodu źródłowego pomijając LFS (próbowałem kilka razy ,stosuję się do wszystkich rad i poleceń a mimo to są jakieś błędy ostatnio przy instalacji perla w systemie docelowym (w ogóle nie chciał się zkompilować mimo ze configure nie pokazał błędów(używałem LFS-Live-CD) - ale nie bedę gadał o LFS bo szukam innego sposobu) , ewentualnie coś do tworzenia własnej dystrybucji .

No właśnie , można zapytać co mam na myśli pod tym słowem więc , chcę mieć system w którym ustalę najdrobniejsze szczegóły , wybiorę dla niego nazwę , którą bedzie się przedstawiał itp.

z góry dzięki za odpowiedzi.

PS:w szukajce nic nie ma

Jedyne co mi wpada do głowy to właśnie Linux From Scratch ale z tym jak widzę masz problemy.

Jeśli chcesz mieć system postawiony od początku do końca przez ciebie a masz problemy z LFS może spróbuj Gentoo.

No tak , ale jeśli użyję Gentoo to nie mogę z kolei wybrać dla niego nazwy , zawsze będzie przedstawiał się Gentoo- , a właśnie na tym ,żebym tą głupią nazwę wybrał szczególnie mi zależy …

Możesz zmodyfikować Gentoo i to już nie Gentoo…

Poucz sie o budowie systemu a będziesz wiedział co, jak i dlaczego.