Indeks wydajności a faktyczne możliwości komputera

Od niedawna poszukuję dobrego sprzętu komputerowego, który sprostałby rozbudowanym projektom w 3DS Max’ie i bardziej wymagającym aplikacjom. Podczas rozglądania się za takowym oprócz parametrów porównywałem również indeks wydajności systemu udostępnianego przez system Windows Vista. Często jednak wynik był dość zaskakujący biorąc pod uwagę dane techniczne komputera. Moje pytanie w związku z powyższym brzmi na ile można się kierować ocenami poszczególnych kategorii indeksu wydajności przy wyborze sprzętu komputerowego? Czy wyższy indeks oznacza faktyczną wydajnośc komputera czy też może system bierze pod uwagę kompatybilność poszczególnych podzespołów z systemem Windows Vista przy wyznaczaniu oceny?

Indeks wydajności a sprzęt w komputerze to są dwie różne bajki.

Nawet jeśli Vista pokaże indeks ~5,8; 5,7 to nie oznacza to, że komputer jest słaby bo nie ma noty 5,9.

Znam przypadek w którym wszystko było na 5,9 oprócz RAMu ( 3 GB 1066 Mhz ) i za ram Vista Ultimate dała 5,2 !!

Kup komputer, wgraj Viste (jeśli chcesz tego OS’a używać) i nie patrz na indeks wydajności :wink:

Pozdrawiam.

Niewiarygodne :o Mój indeks wynosi 5,9 a komputer w podpisie.

Proszę uwieżyć :] Też się zdziwiłem.

Mój indeks:

image_id: 1534

Specyfikacja w podpisie.

Ernestinho wbrew Twoim sugestiom wymieniłem dysk twardy, w nawiązaniu do tego tematu indeks-wydajnosci-vista-ultimate-sp1-t333888.html Pozdrawiam

@up

uwieRZyć jak już :slight_smile:

Ja też wierzę.

U mnie przy 5GM ram PC 800Mhz vista daje zwykle 4,8 - 4,9, ale raz po reinstalacji wynik był dla mnie zaskasujący, nie pamiętam dokladnie ale to było albo 5,4 albo 5,6 (bardziej skłaniałbym się do pierwszej noty).

Z tego po prostu wynika, że ten cały indeks wydajności należy zignorować, tym bardziej, że te oceny można ręcznie poprawić.

A co to daje reczne poprawianie, przeciez po tym “zabiegu” wydajnośc komputera nie wzrasta, chcesz się pochwalić przed kolegami?

Hmm, nigdzie na napisałem, że stosuję tego typu praktyki, po prostu napisałem, że wiarygodność i stostunek not do posiadanego sprzętu jest mała. Wachanie ~0,1 można zrozumieć, ale >~0,5 to trochę za dużo.

Ernestinho parametry kompa Ci się zmieniły? na podstawie tego linku indeks-wydajnosci-vista-ultimate-sp1-t333888.html a teraz jedne parametry Ci wzrosły a drugie pogorszyły, jak to możliwe?

Dodane 09.07.2009 (Cz) 22:25

“Powiem” tak reinstalowałem Vistę wielokrotnie i nigdy nie miałem takich 'rzeczy", że raz pokazuje indeks przy danym podzespole “tyle” a innym razem “tyle” zawsze pokazywał mi jednakową wartość.

Doszedłem do podobnego wniosku przeglądając indeksy wydajności i parametry sprzętów komputerowych. Dzięki za odpowiedzi i potwierdzenie moich podejrzeń co do dziwnego działania tego całego indeksu.

Breitner ,

no muszę przyznać że sobie troche pomogłem (edytowałem plik) xD

Ale rozbieżności są małe między tymi dwoma Indeksami.

A tak nawiasem to jak przywrócić oryginalne noty ? :slight_smile:

Odświeżyć indeks?

Panel sterowania\System i konserwacja\Informacje wydajności i narzędzia -> odśwież teraz

Już znalazłem sposób :wink:

Ernestinho w jakim celu to robisz, dla publiki? jak widzisz “kręcenie” ma krótkie nogi

Nie mam zamiaru nikogo “kręcić”.

Mam już wszystko tak jak powinno być, więć dyskusja dalsza jest zbędna, jak coś to możesz napisać na GG jest w profilu.

Pozdrawiam.