Indeks wydajności systemu - błędny dysk podstawowy

Witam,

Zainstalowałem system Windows 7 64bit Professional na dysku SSD 60 GB (dysk C:), dodatkowo mając drugi dysk 500 GB (dysk D:) przeniosłem foldery TEMP, ProgramFiles i ProgramFiles(x86) na dysk większy. (większość zrobiona na podstawie poradnika optymalizacji systemu pod ssd http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230.html).

Zmiana Program Files dokonana w rejestrze w podkluczach:

zmieniono wartości rejestrów:

określając ich dokładną ścieżkę na dysku D:, a foldery temp zmienione w Zmiennej Środowiskowej systemu.

Optymalizację dokonałem jeszcze przed instalacją sterowników lub innego oprogramowania w celu uniknięcia późniejszych problemów. Po restarcie komputera wszystko działa jak należy.

Po sprawdzeniu wszystkiego uruchomiłem Systemową Klasyfikację - Indeks wydajności systemu Windows. Niestety system operacyjny jako podstawowy dysk twardy potraktował dysk D: (ten większy), a nie dysk SSD na którym jest zainstalowany system operacyjny.

Stąd też moje pytanie, czy orientuje się ktoś na jakiej podstawie system Windows 7 określa dysk podstawowy (Jakaś konkretna zmienna środowiskowa, czy może wpis w rejestrze) ?

Zadam ci takie filozoficzne pytanie.

Po co kupiłeś dysk SSD?

Poradnik ma już trochę czasu i kilka rzeczy się pozmieniało, mianowicie żywotność dysków. Pozmieniałeś ścieżki prawie w każdej lokacji Windowsa. Jak ten system ma teraz szybko pracować, jak wszelkie tempy, program files (wszelkie instalacje) przerzuciłeś na wielokrotnie wolniejszy dysk. Przecież to zaprzeczenie idei SSD. Odpuść sobie takie optymalizacje. Odznacz tylko WindowsSearch i defragmentację i korzystaj z możliwości dysku.

Z tempami się zgodzę że można je przywrócić na dysk SSD.

Program files przeniosłem ze względu na małą pojemność dysku SSD.

Dzięki za odpowiedź i zawartą w niej informację o zbędnych zmianach. Lecz nie załatwia to sprawy z moim głównym pytaniem.

Ale w program files masz główne dane wczytywane podczas odpalania gry/aplikacji…

Może któraś zmienna została przerzucona na drugi dysk i akurat z tej lokacji Windows interpretuje, który dysk jest ważniejszy. A jak odepniesz na chwilę dysk i zrobisz test? Nie wystarczy?

Sprawdzę. Dziękuję za podpowiedź.

Postaram się dojść krok po kroku który wpis rejestru lub zmienna środowiskowa odpowiada za skojarzenie dysku. W razie czego opiszę co i jak.

Jeśli chodzi o program files to wiem co się w nich znajduje. Już tłumaczę do czego mi jest potrzebny dysk SSD - używam go tylko do systemu operacyjnego oraz własnych projektów programistycznych ponieważ piszę programy w których jest wykonywanych mnóstwo operacji na dysku (cache aplikacji), dodatkowo korzystam w nich z wielu bibliotek systemowych. Nie używam aktualnie komputera do grania. Dlatego też konfiguracja systemowa jest taka a nie inna. Środowisko programistyczne również mam zainstalowane na dysku SSD. Aby przybliżyć potrzeby moich aplikacji to dodam iż korzystam nie tylko z CPU ale również z 2 GPU na PCIe tylko na potrzeby obliczeniowe moich aplikacji.

Dziękuję raz jeszcze za podpowiedzi i sugestie.