Indeksowanie dysków

Czy polecacie w systemie Vista mieć włączoną opcję indeksowania.

Pod XP miałem wyłączoną, ktoś powiedział, będzie szybszy.

I miał rację…

Każde indeksowanie w którymś momencie (z reguły w najmniej odpowiednim) zaczyna porządki, co w tym momencie mocno muli kompa.:mrgreen:

Można przecież ustawić, które foldery ma indeksować. Moim zdaniem to przydatna funkcja, tym bardziej, że Vista tylko przez kilka dni od instalacji “mieli” dyskiem, potem jest już lepiej. Ja nie odczuwam żadnego spowolnienia komputera.

Mi tam nawet od początku za dużo nie mieli. Diskeeper zrobił swoje. Łolaboga, ale to tylko trial, co będzie dalej :frowning:

Ustaw tylko indeksowanie dla dysku na którym Masz system - działa wtedy wyszukiwanie zaimplementowane w Viście. Jeżeli tej funkcji nie potrzebujesz możesz ją wyłączyć.

Co do mielenia dyskiem - tak jest tylko do czasu zbudowania indeksu plików (pierwszy raz) później już tylko Vista sprawdza zmiany i jest to mniej odczuwalne.

Pozdrawiam

Racja tylko pierwszy raz indeksowania plików mieli dyskiem ale następnym razem idzie bez problemów :smiley:

Nie wiem czemu ale jak chce wyl;aczyc ta opcje… to mi pokazuje bzdety ze tylko z prawami admina moge tak zrobic. Przeciez tylko ja mam konto u siebie i tylko ja jestem adminem wiec… jak mam to zrobic ?

Narzędzia Administracyjne - Zarządzanie Dyskami - wybierasz dysk PPM właściwości - odznacz Indeksuj Zawartość Tego Dysku

Pozdrawiam

plgracz

Dziekuje :):slight_smile: