Indeksowanie dysku

czy indeksowanie dysku np. C daje cokolwiek? i czy jeśli nie indeksuje to czy zaoszczędze jakieś miejsce na nim?

Indeksowanie tylko niezauważalnie spowalnia dysk, za to wyraźnie przyspiesza wyszukiwanie plików.

Indeksowanie tworzy indeksy plików znajdujących się na dysku w celu przyspieszenia wyszukiwania i raczej spowalnia system. Ja nie używam tej usługi a do szybkiego wyszukiwania używam programu Locate, który działa szybciej nawet od zindeksowanego wyszukiwania windows.

właśnie to taki mit że spowalnia

faktycznie nie zauważalnie spowalnia komputer a jest z tego duży pożytek ze jest włączone jeśli chcesz coś wyszukać na kompie

Przy obecnych szybkościach dysku spowolnienie go przez tą usługę jest niezauważalne.

zalecane jest Disabled

Pozdrawiam

Akurat, przy dużym obciążeniu systemu dodatkowe włączenie się indeksowania może tak bardzo spowolnić system, że uniemożliwia normalną pracę.

Jeśli Masz dysk o chrobotliwych głowicach oraz lubisz wieczorem ciszę to bym to wyłączył. Mnie to wkurzało, więc wyłączyłem. Odpowiedz Sobie na pytanie, czy często coś wyszukujesz, jak nie to wyłącz to.

Czasami przy oglądaniu filmów, może włączyć się indeksowanie, wtedy film może zacząć się zacinać (zależy to bardziej od wydajności kompa, ale problem czasami się pojawia). Oprócz tego wspomniany chrobot.

Aby ją wyłączyć na dobre, to w Start->Uruchom, wpisz services.msc

Tam znajdź “Usługa indeksowania”, kliknij dwa razy i w uruchamianie daj na Wyłączony.