Indeksowanie w Google strony w kilku językach

Witam! Prowadzę firmę budowlaną. Z racji lokalizacji, stronę www mam przygotowaną w 3 językach - polskim, czeskim oraz słowackim. Choć nasi zagraniczni inwestorzy nie mają większego problemu z komunikacją w naszym języku, to chciałem zrobić ukłon w Ich stronę i przetłumaczyć na Ich ojczyste języki. Strona jest w HTML, jako że oprócz obrazów w galerii, niewiele się tam zmienia w krótkich odstępach czasu. Jak rozwiązać kwestię zindeksowania strony? Po wejściu na nasz adres www.adresnaszejfirmy.pl wyświetla się strona z flagami i zapytaniem o język. Po kliknięciu odpowiedniej flagi, przenosi do np. www.adresnaszejfirmy.pl/cz/index.html. Czy indeksować wszystkie języki, czy może tylko główny? Czy plikiem robots załatwię, aby Google nie zaglądało do innych folderów niż pl?

Jaki masz interes w tym, że Google nie będzie indeksowało strony w innych językach?
Ogólnie przy analizie indeksowania polecam https://search.google.com/search-console
Bez dodania strony do tej konsoli, niektóre strony potrafi źle indeksować.

Nie mam żadnego interesu, oczywiście. Czytając inne fora znalazłem odpowiedzi, że może to kolidować z indeksowaniem oryginalnej witryny, czego zdecydowanie chciałbym uniknąć.

Ludzie mają stronę w różnych językach i jest indeksowana każda wersja osobno. Tylko muszą mieć zmienną adresu.