Index.php?id=9 : jednakowe menu na wszystkich podstronach

Co oznacza to, co po znaku zapytania ( index.php ?id=9%f=18 itd… ) ?

Jak to zrobić, by na wszystkich podstronach było jednakowe menu (jeśli je zmienię, żeby nie trzeba ) było każdej strony zmieniać. W HTML! !!

To są zmienne przekazywane do skryptu metodą GET (odwołujesz się $_GET[‘nazwa’]).

Ale tak jaśniej? Czyli? Jakie GET? Co to? Od podstaw!

$_GET[‘id’] to zmienna zawierająca wszystko co będzie tutaj: index.php?id=kartofel, jeśli plik index zawiera coś takiego:

<?php

echo($_GET['id']);

?>

to wejście na wyżej wymienioną stronę spowoduje wyświetlenie napisu “kartofel” xD W razie czego to google + kurs php. Jeśli chcesz zrobić jednakowe menu na wielu stronach to polecam coś takiego: plik menu.php oraz strona.php - w pliku menu będzie zwykły kod html menu a w pliku strona.php coś takiego:

bleblojo

<?php include('menu.php'); ?>

treść strony

BTW. Pierwszy post po 2 letnim wypoczynku!

Aha. Ale jeśli ta strona ma być bardziej rozbudowana?

To zrób plik np. galeria.php i postąp analogicznie:

bleblojo

<?php include('menu.php'); ?>

treść strony

Funkcja “<?php include(‘menu.php’); ?>” powoduje, że kod menu pobierany jest z zewnętrznego pliku.

Ale Ty mnie ananas denerwujesz. Nie dość że do googli nie chce mu się zajrzeć to jeszcze krzyczy na wszystkich. omg

A co do takiego samego menu na wielu podstronach to możesz to w czystym html zrobić kopiując ten kod :roll:

Możesz trochę jaśniej mówić?

http://www.puma.pomorze.pl/porady-3.php#p01

Czy ty masz problemy za zrozumieniem czytanego tekstu? W PHP to ja wiem jak, lecz ja się pytam; w HTML

Może JS? Ale ja się na tym szataństwie nie znam xD

A ktoś się zna na tym JS?

W JS includujesz sobie każdy plik w head dodajesz go. i masz document.write

reszta google

Jeżeli chcesz chcesz jednakowego menu na wszystkich podstronach, użyj PHP.

Ech… nie dość, że na phpbb3.pl ludzi męczysz, to tutaj też.

// Połączono posty.

Menu w JavaScripcie to czysta głupota.

Ananas, nie ośmieszaj się.

Zbędne posty > kosz. Proszę nie zbaczać z tematu dyskusji.

Kaka’ ma rację.

Zastosowałem PHP i działa, nawet lepiej, niż myślałem.

P.S. SyntaxError, twój post (dobrze, że już w śmietniku) nie jest zbyt grzeczny. pavobe z tym swoim phpbb3.pl reklamę tu urządzał i tyle.