Index w Windows 7 build 7048 x64?

Witam

Moje pytanie jest takiej natury. Dlaczego index wydajności Windows 7 build 7048 x64 sklasyfikował mój komputer na 1,9 podczas gdy Windows Vista build 6001 x64 ten sam komputer sklasyfikował na 4,7… Wiem że win7 ma zwiększony zakres dokładności zamiast 5,9 max to 7,9 ale żeby z 4,7 na 1,9 ? Może mi to ktoś wyjaśnić?

System.jpg

===

p.s. nie pytajcie jak to jest możliwe że system to wersja OEM to nie jest istotne :wink:

Ah te cuda techniki :stuck_out_tongue:

Podaj dokładnie za do dostałeś te 1,9 i resztą punktacji tzn. procek, dysk, grafa itd

Ocena 1,9 jest za dysk twardy reszta poniżej:

System_details.jpg

Ja wiem dlaczego masz 1.9 bo wynik Windows Experience Index zależy od najmniejszego wyniku cząstkowego w twoim wypadku masz 1,9 bo dysk tak oceniło.Ja miałem Windows 7 na wirtualnej maszynie i miałem 1,0 bo karta graficzna była za słaba.Założe się że miałeś w viście 4,7 bo karta graficzna była tak oceniona a dysk był lepiej oceniony.W Windows 7 dobrze ocenia tylko szbkie dyski albo Dyski SSD

mi też gorzej ocenił dysk, w viście miałem 5,9 a w win7 tylko 3.0

Witam!

Miałem taki sam porblem, dysk miałem oceniony na 2,0. Na 99% spowodowane to było tym, że “siódemkę” miałem zainstalowaną na partycji rozszerzonej, a nie na głównej. Gdy zainstalowałem 7 na głównej - 4,0. Pozdrawiam. (ocena dysku - 5 z groszem, 4,0 współczynnik ogólny)

Zawsze można zakłamać index ręcznie przynajmniej oko cieszy… :wink: U mnie trzeba bylo poddać edycji plik:

C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore\2009-03-09 20.15.17.237 Formal.Assessment (Initial).WinSAT i tyle :smiley:

A co wam da to ze masz jakis tam wynik. Ludzie. Jak chcecie sprawdzić i porównywac wyniki to użyjcie 3dmarka

Hmm a używacie najnowszy sterów dla chipsetu i kontrolerów dysków, macie włączone AHCI ? jak tak to macie coś skopane bo u mnie Vista ocenia mój dysk jako 5,9 a 7 ocenia go na 6,1.

Dodane 16.03.2009 (Pn) 20:04

Po za tym system musi być zainstalowany na partycji Podstawowej ! a nie Rozszerzonej.

u mnie z kolei jest taki problem ale podejzewam ze to wina dysku kiedy robie te diagnoze na określenie punktacji wszystko fajnie ale jak przychodzi test dysku to jak sie skończy to wywala ze niemógł czegoś tam ukończyć i niedaje żadnych ocen … mój dysk systemowy to 13 GB hehe no isystem 64 bitowy ale Windows 7 sie zainstalował i działa i nawet ma jeszcze 1.4 Gb wolnego miejsca pewno jak by miał jeszcze z 2 Gb wolnego więcej to by się punktacja pokazała

na najnowszym buildie 7057 mam 5,9 dla dysku, więc jest poprawa (w buildzie 7000 miałem 3,0) dodam że mam włączone ahci

KaMiLiOnAiRe:

A jakich sterowników używasz ? jeżeli stery dla visty to maxymalny index dla dysku będziesz miec 5,9.

djdizel:

13GB ?? na systemów-ce ? Przecierz zalecane jest 40GB lub więcej.

zalecane to sobie moze byc… to nieznaczy ze do tego sie trzeba dostosować… RMK 99 wiesz co to znaczy “optymalizacja” to wlaśnie robie z vistą i z Windows 7 jak zainstalowałem wersje 32 bitowom to na też 13 Gb partycji miałem jeszcze chyba z 5 Gb wolnego miejsca heh

djdizel:

Swój Mózg też wycinasz żeby mniej miejsca zajmował ? a tak serio to skoro coś zajmuje tyle i tyle to nie powinno się wycinać bo później są problemy.

PS: Mylisz pojęcia Optymalizacja z Kastracja.

PS2: No i co cieszysz się że zyskasz 3 GB ? po wycięciu pewnych składników systemowych ? Ja tam wole dać na systemów-kę 60GB i cieszyć się pełną sprawnością systemu.

wiesz czasami tak sie zdarza że człowiek poprostu zpołowy funkcji systemu nie korzysta a jeśli chodzi o to czy coś będzie działac czy nie od tego sa testy a jeśli sie coś usuwa z głową i rozwagą to nie ma z niczym problemu