Industry Giant II - nie moge uruchomić

Witam wszystkich,

Otóż mam następujące problemy postanowiłem odswieżyć stare gry i zainstalowałem industry Giant II ,niestety zatrzymuje mi się na testowaniu karty graficznej.

Znalazłem w necie ,że gra nie pójdzie na karcie lepszej niż radeon 1300 , ja posiadam radeon 5770 , zastanawiam się więc czy to oznacza ,że nie odpale tej gry ?

Zna może ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu?

Byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam,

Sew

Spróbuj zaktualizować sterowniki swojej karty graficznej, jeśli jeszcze tego nie robiłeś.

Dlaczego wszyscy zawsze myślą ,że to wina sterowników.

Z mojego doświadczenia to nie jest ich wina. Oczywiście wpływają “czasami” jak szybko gra chodzi i na “wizualne” bugi ,ale raczej nie na to czy gra się uruchomi czy nie.

A dla czego Ty zakładasz, że to może nie być ich wina? Czasem trzeba wręcz zainstalować starszą wersję sterowników, by dana gra działała. Zazwyczaj tyczy się to starszych gier, a Industry Giant II do nowości raczej nie należy.

W życiu nie słyszałem większej bzdury. Jedyną przeszkodą dla starych gier są nowe systemu, na Win 7 w niektóre gry nie da się pograć, ewentualnie w trybie zgodności bądź XPmode. A ty skoro chcesz konkretnej pomocy, to z łaski swojej podaj chociaż jaki masz system.

Przepraszam za mój wybuch ,ale wkurza mnie gadania : " nie działa gra ulepsz sterowniki" , bo to jest takie gadania na zbycie człowieka niż jakaś konkretna pomoc.

Mój OS to XP SP3.

Znalazłem tą informacje tutaj http://www.cdprojekt.pl/support/article/242/487/new_cards.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. :smiley:

@up właśnie sterowniki w większości przypadków takich błędów pomagają. Ew jeszcze kodeki.

Ja natomiast mam takie doświadczenie ,że sterowniki nigdy się nie przeczyniały do tego tylko patche itp

Patch poprawia stabilność aplikacji, usuwa bugi (między innymi te z działaniem pod danymi sterownikami), ale jeśli nie ma patcha trzeba próbować.

dobra ma ktoś jakieś pomyśły bo to fajna gierka jest a nie moge jej uruchomić.

Nawet na stronie cd projektu jak zamieściłem powyżej pisze ,że nie da się jej uruchomić na karcie graficznej lepsze niż radeon 1300 ,więc zastanawiam czy mogę ją w ogóle uruchomić.

To jest dziwne bo starsze gry mi chodzą , nawet z lat 90-tych a to nie chce. Dziwne :o

Zaznacz wszystko co się da w ustawieniach zgodności, zmień na win98. Jak nie zadziała to nie da rady, są fixy dla nvidi, ale dla radeona już nie. Ew możesz spróbować na maszynie wirtualnej, ale nie wiem czy to coś pomoże.