Inel Core Duo 2 E8400 czy Quad Q6600?

(Quentin) #1

Witam :slight_smile:

Otóż nie wiem jaki procesor wybrać. Czy Intel Core Duo 2 E8400 czy może Quad Q6600 :?: Ten pierwszy kosztuje ok. 470 zł, a drugi ok. 520-530zł - czyli jakieś 55 zł różnicy... Komputer będzie mi służył do gier, ale i też do zabawy ze zdjęciami, w dużej rozdzielczości. Który warto wybrać :?:

(djl) #2

oczywiście e8400 :stuck_out_tongue:

(Alzajac1) #3

jeśli naprawdę często będziesz używał programów graficznych itp. to 4 rdzenie mogą zrobić różnicę ale jeśli kręci cię to amatorsko i bawisz się od czasu do czasu w nie skomplikowane operacje na grafice w darmowych programach to zdecydowanie weź e8400 + za to co zostanie kup chłodzenie (jak dołożysz 10-15 zł masz pentagram karakorum) i wyciągasz na nim ponad 4GHz

(Wiktor 1996 96) #4

intel core 2 duo e8400

(Quentin) #5

A ten E8400 ma podatność na podkręcanie ? :stuck_out_tongue:

(Darth ReX) #6

E8400 robi 4GHz bez problemu w odpowiednich rewizjach.

(Goodprogram) #7

ta, praktycznie kazdy c2d jest w tym dobry

(Sicu (Final)) #8

w sumie to różnica 55 zł czyli lepiej wziąść Q6600

(Rdrfear) #9

Swietne porady, jak masz pisac takie glupoty to lepiej nie pisz... Nie zawsze to co jest drozsze jest lepsze.

E8400 bedzie lepszy, a po zmianie chlodzenia (na Pentagram Karakorum lub Scythe Mugen) wykrecisz na 4GHz minimum.

(Sicu (Final)) #10

Jak widzisz będzie przerabiał on zdjęcia o dużych rozdzielczościach i nie sądzę że będzie to robił w Gimpie ..

(Rdrfear) #11

Ale komputer ma byc glownie do gier. Napisal przeciez ze do zabawy ze zdjeciami (czyli amatorsko), a nie bardziej profesjonalnie. Wiec nie oplaca sie przeplacac za Q6600 - nie dosc ze stara technologia 65nm, to grzeje sie bardziej. E8400 jest o wiele lepszy do gier teraz nizeli Q6600 - nowsza technologia 45nm, bardziej podatny na podkrecanie, nie grzeje sie tak i na pewno wystarczy do amatorskiej obrobki zdjec - nawet w wysokiej rozdzialce.

(Quentin) #12

Tak, po prostu chcę przeglądać w miarę szybko otwierać (teraz, kiedy mam 1-rdzeniowy procek, 1 zdjęcie w RAW otwiera się 4 sekundy...) i ulepszać zdjęcia od czasu do czasu w formacie RAW :wink:

(Adalbert) #13

Czyli zero obrabiania - jedyna opcja to e8400 i tyle w tym temacie.

(Sicu (Final)) #14

Aha . w takim razie to i ja polecam E8400 xd

(Feelek3) #15

Ja też polecam E8400

Q6600 można porównać do Pentium D, tylko że jest on 4 rdzeniowy.

(SolelyRose*) #16

:lol:

(Emilmlo) #17

Nawet podobna konstrukcja, Pentium D był zbudowany z dwóch Pentium 4 a Core 2 Quad jest zbudowany z dwóch Core 2 Duo.

(Blotny) #18

Bo to jest tak jak z pasażerami samolotu. Jak nie są ze sobą powiązane to 4 rdzenie są szybsze, ale jeśli lecą rodziny to musi to wykonać jeden rdzeń.