Inernet bezprzewodowy czy przez kabel

witam

mam takie pytanie

mam laptopa i lacze sie z netem bezprzewodowo i mam 54mbps net

lacze sie za pomoca routera belikng54g i teraz czy jak podlacze kabel zeby z routeraz do lapka szedl to czy net bedzie szybciej chodzil czy nie?

dzieki za pomoc

Jaką masz szybkość internetu. Jeśli oprócz internetu łączysz się innymi użytkownikami sieci to się to łączenie z innymi użytkownikami przyśpieszy. Ale netu nie powinno bo najszybszy istniejący net to 20Mb/s (domowy oczywiście bosą jeszcze serwerowe ale to taki np dobre programy mają, albo wp.pl, albo yoyo.pl itp.) a łącza bezprzewodowe mają 54Mb/s a kablowe 100Mb/s.

download-700kb/s

upload-120kb/s

a czy bedzie widoczna roznica miedzy bezprzewodowym a kablem?

ps.)kabel ma isc z pierwszego pietra na drugie :stuck_out_tongue:

lepiej kablem po co narażać siebie na zbędne promieniowanie :wink: I nie ma zakłóceń :wink:

Jeśli łapiesz wszędzie w domu sygnał , to nie zakładaj kabla bo przy 700kb/s nie zobaczysz ŻADNEJ różnicy. :slight_smile:

Ja tam bym wolał bezprzewodowo, jeszcze jakbym miał kabel już dociągnięty to może kablem bym darł ale ciągnąć kabel jak można bezprzewodowo. Przy takim łączu to nawet przy dużych zakłóceniach by Ci wydarło te 700kb/s

dzieki

narazie pozostane przy bezprzewowdowym necie jak i tak nei bede mial zadnej roznicy:)