Infekcja/awaria systemu


(Aga Bik) #1

Po automatycznym zaktualizowaniu Firefoxa do najnowszej wersji pojawiła się lista problemów: cały czas aktywne jest menu okna (chodzi mi o plik, edycja, widok, itd- tak jakby mysz była ciągle ustawiona na zakładce plik, plus aktywne skróty z klawiatury). Każde uruchomienie przeglądarki kończy się jej zawieszeniem, muli strasznie. Od wczoraj przy każdym wyłączeniu komputera ładują się aktualizacje, łącznie już kikadziesiąt. Przeskanowałam system przy uruchamianiu Avastem, ale nic nie znalazł. Ściągnęłam Comodo- nie mógł ukończyć aktualizacji bazy, wieszał się przy 45%, podobne problemy z Nortonem. Eset online nic nie znalazł. CCleaner pomimo aktywnych wszystkich opcji nie usuwa historii przeglądania, haseł, etc. Nie mogę odblokować ukrytych folderów w narzędziach. I jeszcze przy włączaniu komputera pojawia się dźwięk, trochę jak pukanie. Nie wiem, czy dobrze myślę, że to jakiś wirus, trojan, robak, jestem w tym temacie zielona. Zrobię loga, tylko najpierw jedno pytanie- mam na kompie dużo istotnych materiałów, których nie chcę stracić, czy zgrywając je na dysk zewnętrzny ryzykuję też zainfekowanie go? Najpierw log czy skopiować dane? Z góry dziękuję za pomoc!


(K Oleszczuk) #2

Spróbuj przywrócić system.


(Aga Bik) #3

Próbowałam, komunikat- "nie można przywrócić systemu, brak punktu przywracania", czy jakoś tak, niezależnie od wybranej daty.


(K Oleszczuk) #4

No to cwaniaczek usunął punkty przywracania.Ja bym sie z nim nie pier...tylko od razu format.godzina roboty i z głowy,przy okazji system się odświeży.


(Aga Bik) #5

Naprawdę jedyne, co mogę zrobić to formatowanie? Jeśli tak, to poproszę o podpowiedź, czy najpierw mam wszystkie istotne pliki kopiować? Nie chcę stracić materiałów zbieranych od dawna, ale też nie chcę zainfekować kolejnego sprzętu.

Dzisiaj, po zainstalowaniu kolejnych (już chyba z 60) aktualizacji trochę mniej muli, menu okna nie aktywuje się już co pół sekundy, ale wciąż nie mam dostępu do folderów ukrytych i ccleaner nie sprząta jak należy. No i oczywiście wiesza się firefox co trochę. Pojawił się też komunikat, że jest za mało pamięci wirtualnej, nie mam pojęcia co to znaczy?


(Spandau) #6

Bez logów nie można ocenić sytuacji Skoro twierdzisz że to infekcje obowiązkowo podaj logi OTL Instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html


(Aga Bik) #7

Wklejam logi:

http://wklej.to/HhOmW

http://wklej.to/vHk9J

Dzięki za pomoc :slight_smile:


(Spandau) #8

To nie jest pozostałość po Nortonie?

To chyba zostało po McAfee?

Jeśli tak to proszę użyć odpowiednich narzędzi do deinstalacji Nortona i McAfee Znajdziesz je w tym linku http://www.searchengines.pl/Deinstalato ... 45565.html

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Aga Bik) #9

Wykonane, log z usuwania:

http://wklej.to/dwMkM

Log z nowego skanowania:

http://wklej.to/dfnaB

Komputer działa już prawie ok, tylko ciągle zgłasza i ładuje nowe aktualizacje.


(Spandau) #10

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Jeśli masz mocno nieaktualny system to tak może być Na przykład jak zaktualizujesz IE (widzę że masz go nieaktualnego) do nowszej wersji to pojawią się nowe poprawki do zainstalowania Pytanie czy są to nowe czy ciągle te same aktualizacje, bo jeśli nowe to musisz je instalować.