Infekcja pendriva

Witam. Mam dość denerwujący mnie problem. Gdy podpinam pendriva do kompa oczywiście nieswojego, to łapę wirusy. Nie dziwie się, bo wiem że te wirusy tam są. Czy można jakoś zabezpieczyć pendriva, aby nie łapał wirusów?

podam wersję ręczną

wejdź do menu narzędzia->opcje folderów i odznacz- (ukryj chronione pliki systemu operacyjnego) i pokaż ukryte pliki i foldery pliki i ok

wejdź na pendriva, utwórz nowy folder(w katalogu głównym dysku) i nadaj atrybut ukryty, skopiuj nazwę pliku autorun.inf,

wykonaj w miarę szybko:

usuń ze wciśniętym klawiszem szift pliki autorun.inf z koszem, wklej nazwę autorun.inf na utworzony wcześniej folder.

Na koniec przywróć ustawienia w opcjach folderów. Kłopoty z wirusami powinny się skończyć :slight_smile:

A nie prościej sformatować pen’a? :wink:

Skup się i przeczytaj dokładnie co napisał kolega kortom , chodzi o utworzenie pliku autorun.inf, ma to zapobiec tworzeniu na pendrive pliku autostartu przez szkodliwe aplikacje, tak na marginesie mówiąc to taką akcje można zrobić na każdym dysku. Jak wchodzisz na dysk w kompie to co robisz? Najczęściej dwuklik, jak masz na tym dysku autorun.inf to możesz nim uruchomić dowolną akcję.

Dzięki. Formatowanie sobie odpuszczam, bo to nie załatwia problemu. Zrobiłem tak jak napisał KORTOM, tylko nieco inaczej.

Utworzyłem folder autorun.inf a w nim utworzyłem folder o nazwie LPT3. Potem folderowi autorun.inf nadałem atrybuty +s +r +h

Mam nadzieje że to pomoże. Dodam iż na swoim penie nie posiadałem folderu RECYCLED i pliku autorun.inf

Musiałem je usunąć razem z wirusami

do tworzenia folderów Autorun zapobiegających infekcją służy Flash Disinfector http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369724

:slight_smile: